Lietuvoje

2020.10.31 15:54

Skvernelis siūlys griežtinti karantiną bent trims savaitėms

LRT.lt2020.10.31 15:54

Premjeras Saulius Skvernelis socialiniame tinkle „Facebook“ rašo, kad matydamas visoje Europoje prastėjančią situaciją dėl COVID-19, jau antradienį siūlys Vyriausybei griežtinti karantiną raudonosiose savivaldybėse bent trim savaitėm, o geltoniosiose – įvesti karantiną.

„Visoje Europoje turime sparčiai prastėjančią COVID-19 situaciją. Tai bus nepaprastai sunki žiema.

Kasdien augantys susirgimų ir netekčių skaičiai aiškiai signalizuoja, kad privalome imtis griežtesnių veiksmų.

Jau kelias dienas ir asmeniškai kalbuosi su mūsų mokslininkais bei medikais. Faktas kaip blynas: priemonių pasirinkimas nėra didelis. Panašu, kad artimiausiu metu turėsime daryti pertrauką nuo mus įprasto gyvenimo.

Antradienį renkasi mūsų suburta medikų ir mokslininkų grupė, kurios prašysime pateikti konkrečius siūlymus dėl naujų priemonių. Iškart po to vyks COVID-19 komiteto posėdis, tada – sprendimai.

Siūlysiu Vyriausybei plėsti ir griežtinti karantiną raudonosiose savivaldybėse, taip pat – įvesti karantino režimą geltonosiose. Bent trims savaitėms. Šis režimas, mano įsitikinimu, turi būti daug griežtesnis, nei dabar galiojantys ribojimai“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo premjeras.

Jis patikino, kad visų šalių praktika rodo, jog kad ir kokių priemonių būtų besiimta, galiausiai prieinama prie tos pačios išvados: sustabdyti infekcines ligas gali tik karantinas arba vakcina. Kol nėra vakcinos, belieka tik karantinas.

„Jei rezultatai bus tenkinantys, karantino pratęsimo gali ir neprireikti. Tai priklauso nuo mūsų visų elgesio.

Prašau visų susitelkimo ir supratingumo. Pavasarį įrodėme, kad galime tai išgyventi. Dabar turime pakartoti šią sėkmės istoriją“, – teigia S. Skvernelis.