Lietuvoje

2016.02.02 10:38

Prisiekė naujasis generalinio prokuroro pavaduotojas

LRT.lt2016.02.02 10:38

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė Žydrūną Radišauską generalinio prokuroro pavaduotoju, rašoma prezidentūros pranešime spaudai. 

Prezidentė taip pat priėmė naujojo generalinio prokuroro pavaduotojo Ž. Radišausko  priesaiką. Ž. Radišauskas prisiekė būti ištikimas Lietuvos valstybei, vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus, garbingai atlikti savo pareigas, ginti žmogaus teises, laisves ir teisėtus interesus, visada būti nešališkas, sąžiningas bei saugoti gerą prokuroro vardą

Pasak prezidentės, priesaika valstybei – tai ne tik didelė garbė, bet ir atsakomybė kiekvienam Lietuvos žmogui. Būtent žmonių pasitikėjimas turi būti aukščiausias prokuroro darbo įvertinimas.

Prezidentės teigimu, generalinio prokuroro pavaduotojo pareigos yra labai atsakingos. Jos reikalauja drąsos susidūrus su iššūkiais, atkaklumo įgyvendinant reikalingus pokyčius prokuratūros sistemoje bei ryžto kuriant tokią prokuratūrą, kuri būtų Lietuvos žmonių atrama ir jų teisių gynėja.

Prezidentė palinkėjo naujajam generalinio prokuroro pavaduotojui būti pavyzdžiu, kaip tinkamai ginti teisingumo interesus, ir tvirtybės bei atkaklumo dirbant šį atsakingą valstybei darbą.

Beveik 18 metų darbo patirtį prokuratūros sistemoje turintis Ž. Radišauskas prieš tapdamas generalinio prokuroro pavaduotoju ėjo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, iki tol dirbo Generalinės prokuratūros Ikiteisminio tyrimo skyriaus prokuroru.

Ž. Radišauskas yra prisidėjęs prie Generalinės prokuratūros ir teritorinių prokuratūrų pertvarkai svarbių teisės aktų rengimo, prokurorų atrankos tobulinimo, pats yra buvęs Prokurorų atrankos komisijos pirmininku, prisidėjęs rengiant prokurorų kvalifikacijos kėlimo organizavimo tobulinimą.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5