Lietuvoje

2016.02.02 10:19

Prezidentės patarėjas apie DP bylą: kalėjimo išvengimas nėra išteisinimas

ELTA2016.02.02 10:19

Komentuodamas sprendimą Darbo partijos (DP) byloje, prezidentės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė teigė, kad kalbos apie išteisinimą tėra retorika viešajai erdvei, mat nusikaltėliai buvo įvardyti ir pripažinti padarę nusikaltimą, o „kalėjimo išvengimas nėra išteisinimas“. Tačiau nuo baudos dydžio vertinimo prezidentės patarėjas susilaikė.

„Asmeniškai mane tai (sprendimas Darbo partijos byloje. – ELTA) nustebino. Sunku atsiriboti ir nuo konteksto, matėme, koks dėmesys skirtas šiai bylai. Juolab, kad vakar turėjome dar ir kitą nuosprendį, kai kalašnikovą pagrobęs jaunuolis gavo ketverius metus, o šiuo atveju (skirta piniginė bauda. – ELTA)“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė prezidentės patarėjas M. Lingė.

Pasak jo, dar 2010-aisiais prezidentė pastebėjo tendenciją, kad bausmės nėra atgrasančios ir neužkerta kelio nusikaltimams, tad pateikė Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis pasiūlė 10 kartų didinti baudas sunkiems ir apysunkiems ekonominiams, kriminaliniams, finansiniams nusikaltimams. Seimas šias baudas padidinti ryžosi 5 kartus.

„Pastebėta ir kitų bylų tendencija, pavyzdžiui, kontrabandų bylos, kur žmonėms apsimoka rizikuoti – pelnai iš nelegalios prekybos uždirbami dideli, o paskirta bauda, jeigu pagauna, skiriasi dešimtimis kartų. Tas pats su PVM grobstymu. Išryškėja bausmių neadekvatumas“, – teigė M. Lingė.

Pasak jo, Darbo partijos byloje teismas vadovavosi 2006 m. teisine baze, dėl šios priežasties skirtos mažesnės baudos.

„Teisė negali galioti atgal. Jeigu šis nusikaltimas būtų vertintas pagal šių dienų įstatymus, tai ta bauda būtų mažiausiai 5 kartus didesnė“, – sakė M. Lingė.

ELTA primena, kad Darbo partijos įkūrėjas ir neformalus lyderis europarlamentaras Viktoras Uspaskichas pirmadienį Lietuvos apeliacinio teismo išteisintas dėl apgaulingos buhalterijos apskaitos tvarkymo. Išteisinta ir buvusi partijos finansininkė Marina Liutkevičienė bei parlamentaras Vytautas Gapšys.

Nors kaltinamieji išteisinti dėl sukčiavimo, dėl vadinamosios juodosios buhalterijos jiems skirtos piniginės baudos. Nuteistieji už tai atsipirks kelias dešimtis tūkstančių sieksiančiomis eurų baudomis: V. Uspaskichui teismas skyrė 190 MGL baudą, V. Gapšiui -100 MGL, M. Liutkevičienei – 168 MGL dydžio baudas. Pasak teismo, maksimali už tai gresianti bauda 200 MGL, o jos adekvačiai paskirtos pagal tai, kas kokį vaidmenį atliko.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05