Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.02 10:20

Sausio mėnuo – rekordinis pagal keliuose išsaugotas gyvybes

LRT.lt 2016.02.02 10:20

Šių metų sausio mėnuo eismo saugos srityje – rekordinis. Palyginti su praėjusių metų sausiu, preliminariais duomenimis, žuvusiųjų Lietuvos keliuose sumažėjo beveik 60 proc. – nuo 21 iki 9, rašoma pranešime spaudai.

Išankstiniais duomenimis, šeši iš devynių žuvusiųjų buvo pėstieji, visi žuvę tamsiu paros metu. Nė vienas iš jų nesegėjo šviesą atspindinčių priemonių, nors vieno žuvusiojo rankinėje buvo rasti net trys atšvaitai. Susisiekimo ministerija primena, kad tamsiu paros metu taisyklingai nešiojamas atšvaitas ar kita matomumą gerinanti priemonė gali išsaugoti gyvybę.

Sausį taip pat žuvo du vairuotojai ir vienas keleivis. Vairuotojus pražudė galimai pasirinktas nesaugus greitis: vienas vairuotojas žuvo nuvažiavęs nuo kelio, kitas, norėdamas aplenkti kitą automobilį, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešais atvažiuojančia transporto priemone. Keleivį, preliminariais duomenimis, pražudė girtas vairuotojas. Iš viso dėl neblaivių vairuotojų kaltės žuvo trys žmonės.

Eismo saugos gerėjimo tendenciją atspindi visi 2015-ųjų statistikos duomenys. Pernai šalies keliuose žuvo 241 žmogus – beveik dešimtadaliu mažiau nei 2014 m. (267). Pažymėtina, kad, palyginti su 2014 m., praėjusiais metais daugiau nei tris kartus sumažėjo žuvusiųjų dėl neblaivių vairuotojų kaltės – nuo 49 (2014 m.) iki 15 (2015 m.). Taip pat žuvo perpus mažiau vaikų: 2014 m. – 23, 2015 m. – 11.

Vasario–kovo mėnesiais orai dažnai būna permainingi, todėl dažniau nei įprasta susiformuoja slidi kelio danga. Susisiekimo ministerija ragina visus eismo dalyvius elgtis atsakingai, itin atidžiai stebėti kelio dangą ir pasirinkti saugų greitį, nepamiršti atšvaitų, kad bendros pastangos padėtų išvengti skaudžių eismo įvykių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi