Lietuvoje

2016.02.02 10:03

Grįš neigiama temperatūra

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.02.02 10:03

Teigiama, kad antroji vasario diena parodo, koks bus pavasaris: jei saulėta, tai jis bus gražus, jei apsiniaukę – lauk vėlyvų pūgų. Pasak sinoptikės Margaritos Kirkliauskaitės, žiema dar sugrįš, o tai pajusime jau darbo savaitės pabaigoje.

Kaip LRT RADIJUI teigia sinoptikė, antradienis bus gana debesuotas, o daugiausiai pragiedrulių sulauks vakarinių šalies rajonų gyventojai. Tad negausių kritulių turėtų tikėtis gyvenantys vakariniuose ir šiauriniuose šalies rajonuose, o pietiniuose ir rytiniuose rajonuose – stipresnio lietaus.

Nors dienos temperatūra laikysis ties 4–7 laipsniais šilumos, tačiau šalčio įspūdį sudarys vis stiprėjantis vėjas – daugelyje rajonų gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę. Prie jūros vėjas gali sustiprėti net iki 25 metrų per sekundę.

Trečiadienio rytas bus labai vėjuotas – gūsiai sieks ir 23–26 metrus per sekundę, o pajūryje vėjas gali būti dar stipresnis. Nors dienos oro temperatūra pasieks 2–6 laipsnius šilumos, tačiau šalį pasieks dar intensyvesnė kritulių zona – lietus kaitaliosis su šlapdriba.

Ketvirtadienį vėjas turėtų kiek nurimti, tačiau vėl neišvengsime kritulių. Be to, į Lietuvą turėtų veržtis šaltesni orai – po naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį aplankysiančio šaltuko ketvirtadienį temperatūra pakils vos virš nulio laipsnių, tad daug kur formuosis plikledis.

Penktadienį kritulių tikimybė sumažės iki minimumo, vėjas taip pat aprims, o po naktį aplankysiančios neigiamos temperatūros dieną oras šils iki 5 laipsnių šilumos

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.