Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.02 09:34

L. Graužinienė: ES remia Ukrainos vakarietišką kelią

ELTA 2016.02.02 09:34

Kijeve vykstančiuose Baltijos ir Šiaurės šalių (NB8) parlamentų pirmininkų susitikimuose su aukščiausiais Ukrainos pareigūnais Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė akcentavo politinio stabilumą būtinybę Ukrainoje ir ryžtą tęsti būtinas reformas.

„Ukrainai žengiant eurointegracijos keliu būtina vieninga politinė valia. Tai yra esminė platforma, ant kurios turėtų būti statomi ir sprendžiami visi Ukrainai gyvybiškai svarbūs klausimai – nuo Minsko susitarimų įgyvendinimo, stabilumo ir reformų diegimo šalyje iki tolesnės Ukrainos eurointegracijos“, – akcentavo Seimo vadovė po susitikimo su Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Oleksandru Turčynovu, Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Volodymyru Groismanu, Ukrainos Aukščiausiosios Rados frakcijų seniūnais ir Ukrainos Ministru Pirmininku Arsenijumi Jaceniuku.

Parlamento vadovė sakė suprantanti, kokiomis sudėtingomis sąlygomis Ukrainos valdžiai tenka veikti, šalyje vykstant karo veiksmams, ir pabrėžė visų pagrindinių Ukrainos politinių jėgų konsolidacijos būtinybę.

„Europos Sąjunga remia Ukrainos vakarietišką kelią, todėl Ukrainai svarbu parodyti politinę vienybę“, – įsitikinusi Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Lankydamasi Ukrainos Aukščiausioje Radoje parlamento vadovė linkėjo Ukrainos politikams nesustoti reformų kelyje, o eiti į priekį. Pasak politikės, artimiausiu metu laukia svarbūs Europos Sąjungos sprendimai dėl sankcijų Rusijai pratęsimo ir bevizio režimo Ukrainai. Lietuva ir toliau nuosekliai rems Ukrainą.

Antradienį Lietuvos parlamento vadovė tęsia vizitą Ukrainoje. Seimo Pirmininkė L. Graužinienė kartu su Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) parlamentų pirmininkais susitiks su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka, prezidento specialiuoju įgaliotiniu Krymo klausimais Mustafa Džemilevu ir deputatu, Krymo totorių tautinio parlamento (Medžliso) pirmininku Refatu Čubarovu, taip pat planuojama vykti į Generalinę prokuratūrą, Ukrainos Nacionalinį kovos su korupcija biurą (NABU), susitikti su pilietinių visuomeninių organizacijų atstovais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi