Lietuvoje

2020.10.30 13:44

Veryga neatmeta galimybės dėl visuotinio karantino, blogėjant koronaviruso situacijai

kai kurie mobilieji punktai savaitgalį neaptarnaus; atnaujinta 14.16
Austėja Masiokaitė-Liubinienė, Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.10.30 13:44

Kai kurios savivaldybės savaitgalį planuoja neaptarnauti gyventojų mobiliuosiuose koronaviruso tyrimo punktuose, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis ragina tokį sprendimą pergalvoti ir galimybę išsitirti sudaryti.

„Iš tiesų šiandien ryte išgirdome iš 1808, kad kai kuriuose punktuose, kai kuriose savivaldybėse, savaitgalį nėra duota laikų registracijai, tai reiškia, kad mobilieji punktai neveiks. Tai tikrai nėra mūsų sprendimai, tai yra savivaldybių sprendimai ir aš vis tik raginčiau savivaldybes pergalvoti šiuos sprendimus ir pasistengti, kad mobilieji punktai veiktų“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė ministras.

Penktadienio duomenimis, per parą buvo ištirta 12 tūkst. 736 ėminių dėl koronaviruso, 3841 iš jų – iš mobiliųjų punktų.

Karštosios koronaviruso linijos atstovai anksčiau yra sakę, jog paskutiniu metu sulaukiama iki 12 tūkst. skambučių per dieną. Savaitgaliais šis skaičius mažesnis, tačiau taip pat pastebimas jų augimas.

Neatmeta galimybės dėl visuotinio karantino

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga sako neatmetantis galimybės dėl visuotinio karantino, blogėjant koronaviruso situacijai.

„Tikrai neatmesčiau tokios galimybės, kad gali būti ir nacionalinis karantinas paskelbtas“, – penktadienį žurnalistams sakė A. Veryga.

„Vis mažesnis ir mažesnis skaičius savivaldybių yra geltonojoje arba žaliojoje zonoje, bet dėl to turėtų apsispręsti Vyriausybė“, – teigė jis.

Ministras pažymėjo, kad epidemiologinė šalies situacija negerėja ir „neabejotinai Lietuva bus raudonų šalių sąraše pagal savo viruso plitimo rodiklius“.

A. Veryga anksčiau teigė nematantis būtinybės skelbti visuotinį karantiną.

Šiuo metu karantinas paskelbtas 21-oje savivaldybėje, tarp jų – ir Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Iš viso šalyje yra 60 savivaldybių.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės karantinas buvo paskelbtas kovo viduryje ir galiojo iki birželio vidurio.