Lietuvoje

2016.02.01 16:31

URM atmeta Rusijos kaltinimus

LRT.lt2016.02.01 16:31

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija atmeta sausio 29 dieną Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovės spaudai mestus nepagrįstus įtarimus ir kaltinimus Lietuvos valstybei ir Lietuvos teisminėms institucijoms Sausio 13-osios bylos atžvilgiu.

Ministerijos pranešime teigiama, kad teismai Lietuvoje yra nepriklausomi ir nešališki. Bylos juose nagrinėjamos ir sprendimai jose priimamai vadovaujantis tik ikiteisminio tyrimo metu nustatytomis faktinėmis aplinkybėmis ir surinktais duomenimis.

„Konstatuojame, kad būtent Rusija mėgina politizuoti šį teisminį procesą. Pastarasis Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės spaudai pareiškimas – dar vienas to įrodymas. Rusijos išsakyti kaltinimai skamba ypač veidmainiškai, nes būtent Rusija ignoruoja Lietuvos institucijų siųstus daugkartinius tarptautinės teisinės pagalbos prašymus tiriant  Sausio 13-osios ir Medininkų žudynių bylas. Jei Rusijai iš tiesų rūpi sklandus ir greitas šių bylų ištyrimas ir teisingumo kaltiesiems įvykdymas, kviečiame pradėti bendradarbiauti tiriant minėtus nusikaltimus“, – rašoma URM pareiškime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.