Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.01 21:54

Alytuje ir Druskininkuose skelbiama gripo epidemija

Alytaus mieste ir Druskininkuose jau pranešta apie gripo epidemiją, kai kuriuose kituose didžiuosiuose šalies miestuose situacija panaši.

Pranešus apie epidemiją, rekomenduojama nutraukti ugdymo procesą, jeigu švietimo įstaigos nelanko penktadalis arba daugiau mokinių. Tuo metu žmonėms rekomenduojama vengti masinių renginių bei riboti lankymą ligoninėse.

Medikų teigimu, epidemija artimiausiu metu gali būti paskelbta ir Kauno, Šiaulių bei Panevėžio miestuose, taip pat Alytaus, Klaipėdos, Varėnos, Ukmergės, Švenčionių ir Kretingos rajonų savivaldybėse.

Gripo epidemija skelbiama, kai savivaldybėje 10-čiai tūkstančių gyventojų tenka daugiau nei 100 sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, o gripo atvejai sudaro 30 proc. šių susirgimų.

Kauno visuomenės sveikatos centro atstovė Orina Ivanauskienė pirmadienį teigė, kad Kauno mieste epidemija bus paskelbta jau antradienį. Anot jos, sergamumo rodiklis ten yra 146,5 atvejai per savaitę 10-čiai tūkstančių gyventojų. Specialistė pažymi, jog dominuoja viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, peršalimo ligos, gripas sudaro tik 17 proc.

Ar įprasta skelbti epidemiją tokiu metu – sužinokite „Laba diena, Lietuva“ reportaže. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi