Lietuvoje

2016.02.01 18:20

Seimo opozicija žada inicijuoti neeilinę sesiją dėl apkaltos V. Gapšiui

BNS, ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.02.01 18:20

Seimo opozicija inicijuos neeilinę parlamento sesiją, kad būtų pradėta apkaltos procedūra apkaltinamąjį nuosprendį dėl partijos „juodosios buhalterijos“ išgirdusiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui, pranešė opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius.

„Mes pradėsime rinkti parašus, kad Seimas susirinktų į neeilinę sesiją, nes, mūsų įsitikinimu, žiūrėti pro pirštus į tokią situaciją, į tokių politinių korupcinių bylų eigą būtų neatsakinga“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė politikas.

„Tikiuosi, kad ir valdantieji prisidės prie mūsų iniciatyvų“, – tvirtino A. Kubilius.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, komentuodama Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį dėl V. Gapšio bei pasigirdusius svarstymus dėl galimos apkaltos Seimo nariui, sako, kad teismo sprendimas nekeičia Seimo nario statuso, nėra jokio pagrindo pradėti jo apkaltos procedūros ir jis gali tęsti savo darbą.

Seimo Statutas numato, kad Seimo nario apkaltos procesas yra „parlamentinė procedūra, kurią Seimas taiko Konstitucijos 74 straipsnyje nurodytiems asmenims dėl Konstitucijai prieštaraujančių jų veiksmų, padarytų einant pareigas, siekdamas išspręsti tokių asmenų konstitucinės atsakomybės klausimą“.

Apeliacinio teismo sprendimas yra susijęs su V. Gapšio veikla 2005–2006 metais – tuomet jis nebuvo Seimo narys ir nebuvo davęs priesaikos.

„Šios dienos teismo sprendimas V. Gapšio atžvilgiu nieko nekeičia. Tikiuosi bendro tolesnio produktyvaus darbo Seime ir pradėtų darbų tęsimo“, – sako šiuo metu Ukrainoje viešinti Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Lietuvos apeliacinis teismas Viktorui Uspaskichui skyrė 190 MGL baudą, V. Gapšiui – 100 MGL.

Šis teismo sprendimas dar galės būti apskųstas Aukščiausiajam Teismui, bet nuosprendis jau įsiteisėja, kas reiškia, kad nuteistieji kalėjimo išvengė.

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis šią bylą vadina politine. V. Mazuronis LRT RADIJUI sako, kad partija iš valdančiosios koalicijos trauktis neketina, o rengti apkaltą Vytautui Gapšiui nemato pagrindo.

 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.