Lietuvoje

2020.10.29 22:22

Keistųsi ne tik pareigos: tapus premjere, Šimonytei tektų persikelti į Turniškes

Aistė Valiauskaitė, Giedrius Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.29 22:22

Ilgą laiką tuščia stovėjusi premjero rezidencija Turniškėse netrukus gali sulaukti šeimininkės. Konservatorių kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė sako, kad mieliau liktų savo name, tačiau vargu ar ten ją galėtų saugoti Vadovybės apsaugos tarnyba pareigūnai. Jei I. Šimonytė kelsis į Turniškes, ten bus daugiau gėlių – mat sodininkystės ji apleisti neketina.

600 kv. m premjero rezidencijoje Turniškėse – tyla ir ramybė. Čia ketverius metus gyventojų nebuvo – premjeras Saulius Skvernelis gyveno savo namuose, Upės gatvėje. Gyventojų Turniškių gatvėje gali padaugėti.

I. Šimonytė gyvena šiame vieno aukšto name sodų bendrijoje. Kraustytis iš čia visai nenorėtų, bet, tikėtina, jei taps premjere, teks.

Premjero rezidencija Turniškese po 4 metų gali sulaukti gyventojų – tikėtina, turės įsikelti Ingrida Šimonytė

„Aš tikrai noriu gyventi savo namuose – turiu nedidelį gėlyną su savo pieva, kur man tikrai komfortiška ir su šiltnamiu, bet bėda tai, kad viskas priklauso nuo VAD vyrų. Jei VAD pasakytų, kad negali to padaryti kukliame būste, kur gyvenu, aš turbūt neturėsiu kitos išeities“, – sako politikė.

Vadovybės apsaugos tarnyba sako, jau vertina galimybes I. Šimonytę saugoti jos name. Jei ji bus patvirtinta premjere, aiškintųsi, derėtųsi, kur kokios galimybės. Vis dėlto Vadovybės apsaugos tarnybos interesas – kad galima premjerė gyventų Turniškėse, mat ten dėl saugumo užtikrinimo klausimų nekyla.

Vis dėlto persikrausčius hobių I. Šimonytei atsisakyti nereikėtų. Minėtam šiltnamiui ar gėlynam prie rezidencijos pilna vietos.

Kol kas rezidencijos teritorijoje auga serbentai ir obuoliai, tačiau norint čia būtų galima įsirengti ir savą daržą.

„Jei tektų gyventi kažkur kitur, aš gėlių įsiveisčiau nepriklausomai nuo savo namų“, – tikina kandidatė į premjeres.

Nuo 2014 m, kai rezidencija baigta rekonstruoti, anot vyriausybės kanceliarijos, niekas nepasikeitė.

Namas nemažas: pirmame aukšte – virtuvės kambarys, svečių kambarys, darbo kambarys, antrame – trys miegamieji, sanitariniai mazgai.

Rekonstrukcija truko daugiau nei 7-erius metus su pertraukomis. Remontas atsiėjo tada dar 5 milijonus litų – apie pusantro milijono euro.

Tuomet įdiegtos naujausios technologijos, anot Vyriausybės atstovo, nepaseno.

„Pagal naujausias technologijas ir jos dar naujos šiai dienai – galima paminėti vėdinimo sistemą – ji tada įrengta gana moderni ir dabar nėra pasenusi, nėra būtinybės atnaujinti. LED apšvietimas. Šiai dienai, kas liečia atnaujinimo darbus, jie tikrai nereikalingi, buvo tuščia pastaruosius metus“, – nurodo Vyriausybės kanceliarijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Marius Krutkis.

Išlaidos rezidencijos išlaikymui skiriasi pagal sezoną. Pavyzdžiui, dabar visas plotas užklotas lapais, kurie nuolat grėbiami.

„Aplinkos tvarkymo darbai – sezoniniai, vasaros metu prižiūrim veją, augalėlius, o žiemos metu – sniego valymas ir kiti lauko darbai“, – aiškina M. Krutkis.

I. Šimonytė turėtų tik vienus kaimynus – prezidentą Valdą Adamkų su žmona. Prezidentas Gitanas Nausėda į rezidenciją ketina persikelti ją rekonstravus. Kol kas remontui dar tik ruošiamasi.

Populiariausi

Karantinas vilniuje

Lietuvoje

2020.12.01 09:15

Mokslininkų ir ekspertų išvada – viruso plėtra Lietuvoje lėtėja, bet karantino priemones reikia stiprinti ekspertas: karantinas šalyje buvo įvestas per vėlai; atnaujinta 09.50

10