Naujienų srautas

Lietuvoje2016.02.01 12:11

A. Sysas nemato kliūčių R. Šalaševičiūtei dalyvauti rinkimuose

BNS 2016.02.01 12:11

Valdančiųjų Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) rinkimų štabo vadovas Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas sako nematąs kliūčių iš posto besitraukiančiai sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei dalyvauti rinkimuose ir balotiruotis vienmandatėje rinkimų apygardoje.

R. Šalaševičiūtė šiuo metu taip pat yra Seimo narė ir žada siekti parlamentarės mandato vienmandatėje Telšių rinkimų apygardoje per rinkimus rudenį.

Paklaustas, ar tai, kas tapo kliūtimi R. Šalaševičiūtei toliau eiti ministrės pareigas, netaps kliuviniu atstovauti partijai ir balotiruotis vienmandatėje apygardoje, A. Sysas BNS teigė šiuo atveju problemos nematantis.

„Kol kas apie tai tikrai nekalbėjome. Nebent mūsų Etikos komisija priimtų kokį nors sprendimą, nes mūsų įstatuose parašyta, kad negali kandidatuoti žmogus, turintis nuobaudų, vėl gi – žiūrint, kokia nuobauda. Tai yra tokie dalykai, bet nesvarstėme, ir kol kas nematau priežasčių, kodėl ji negalėtų kandidatuoti“, – BNS pirmadienį sakė A. Sysas.

A. Syso svarstymu, ministrę iš posto išklibinęs prisipažinimas apie duotą kyšį medikams, rinkėjų gali būti įvertintas nebūtinai negatyviai.

„Aš esu LSDP skaidrumo grupėje ir mes priėmėme sprendimą pirmiausiai dėl to, kas nedaro garbės, kad žmogus prisipažįsta, kad davė kyšį ir kad taip elgėsi. Aišku, tai neprisideda jai balotiruojantis vienmandatėse, nors kas žino... Lietuvoje žmonių požiūris į skriaudžiamuosius, juo labiau kai mes kalbame apie kyšio davimą, tai maždaug – ką čia jūs naujieną pasakėte, vos ne visa Lietuva taip elgiasi... Tai gali turėti ir minusų, ir pliusų“, – svarstė A. Sysas.

LSDP pirmininko pavaduotojas paneigė ministrės R. Šalaševičiūtės prielaidas, kad jos atstatydinimas partijoje planuotas jau anksčiau, buvo numatytos net konkrečios jos atstatydinimo datos.

„Noriu pareikšti, kad tokių svarstymų nebuvo. Gal vienas kitas kažkas ir galvojo, gal turėjo nuomonę, žinote, kiekvienas bičiulis apie kitą turi visokių nuomonių, bet jokių svarstymų vadovybėje – valdyboje, prezidiume – tikrai nebuvo. Jokių kandidatų naujų nebuvo ruošiama. Mane irgi pasiekė gandai, kad aš jau neva vos ne paskyriau kažką. Čia sąmokslo teorijos, tikrai. Aš kaip štabo vadovas nei turiu teisę tokią, nei galimybių, čia ministro pirmininko prerogatyva – jis priims ar nepriims atsistatydinimą“, – kalbėjo A. Sysas.

Jis pridūrė, kad ir po premjero, LSDP pirmininko Algirdo Butkevičiaus raginimo ministrei trauktis ir juo labiau po prezidentės viešo analogiško paraginimo, premjeras neabejotinai patenkins R. Šalaševičiūtės atsistatydinimo pareiškimą.

Ar bus skiriamas naujas ministras, ar būtų pavesta kam nors šias pareigas eiti laikinai iki rinkimų likus kiek daugiau nei pusmečiui, A. Syso teigimu, spręs ministras pirmininkas.

„Manau, kad mes dabar iš veikiančių politikų turime tris buvusius sveikatos apsaugos ministrus: Vytenis Andriukaitis, Juozas Olekas, ponas Antanas Vinkus, visi pamiršę, kad ir jis buvo ministras, yra keletas viceministrų, Gediminas Černiauskas buvo vienu metu sveikatos viceministras. Yra tų kadrų. Bet premjeras turi ateiti ir spręsti“, – sakė A. Sysas.

Atsistatydinti R. Šalaševičiūtę paragino Socialdemokratų partijos skaidrumo grupė, reaguodama į viešą jos prisipažinimą, kad prieš kelerius metus ji yra davusi kyšį medikui.  

Praėjusią savaitę R. Šalaševičiūtė prisipažino anksčiau davusi kyšį medikams, tačiau pareigūnai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą motyvuodami senatimi. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) duomenimis, apie 100 litų dydžio kyšis duotas prieš penkerius metus.

Ministrė taip pat apklausta kaip liudytoja teisėsaugos atliekamame tyrime dėl galimos korupcijos Šiaulių ligoninėje. Įtarimai jai nėra pateikti.

R. Šalaševičiūtė Sveikatos apsaugos ministerijai vadovauja nuo 2014 metų liepos 17 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi