Lietuvoje

2016.02.01 14:28

Greitį 84 km/h viršijęs vairuotojas: norėjau paklausyti, kas barška rate

LRT TELEVIZIJOS laida „Keliai. Mašinos. Žmonės“, LRT.lt2016.02.01 14:28

Greitį mėgstantys vairuotojai nepaiso ribojančių ženklų ir nebijo baudų. Kai kurie sugeba mieste lėkti ir 200 km/h greičiu. Kaip teisinasi ir kuo dar giriasi pažeidėjai?

Į miesto gatves su kelių policija LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ komanda išsiruošė vėlų pirmadienio vakarą. Į tamsą paniręs ir tik žibintų apšviestas miestas iš pirmo žvilgsnio alsuoja ramybe. Tačiau pareigūnai iliuzijas čia pat skuba sugriauti. Jie sako, kad užkietėjusiems greičio viršytojams nesvarbus nei paros laikas, nei savaitės diena.

„Visi draugai čia viršija greitį, visi turi galingas mašinas. Aš palyginti mažai [viršijau greitį]. Yra pažįstamų, kurie čia gerokai greičiau važiuoja. Būna ir tokių, kurie ir 200 km/h čia paspaudžia“, – pasakoja Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje, pareigūnų sustabdytas vairuotojas.

Nemažai paspaudė ir kitas vairuotojas Molėtų plente. Nors leistinas greitis tame kelio ruože yra 90 km/h, pažeidėjas skriejo 174 km/h. Pasak pareigūnų, vairuotojas teisinosi, esą pradėjo barškėti automobilis ir jis norėjo pasiklausyti, kas nutiko. „Taip jis norėjo atlikti rato diagnostiką“, – aiškina pareigūnai.

Didelis greitis, ypač permainingomis oro sąlygomis, gali būti net labai pavojingas, perspėja pareigūnai.

Plačiau žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.