Lietuvoje

2016.02.01 10:31

R. Šalaševičiūtė atsistatydinimo pareiškimą žada teikti po premjero atostogų

BNS2016.02.01 10:31

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė teigia nepakeitusi nuomonės ir pirmadienį žada rašyti atsistatydinimo pareiškimą, tačiau jį greičiausiai teiks tik premjerui grįžus iš atostogų.  

„Reikia dar pasiaiškinti teisinius aspektus. Mano žiniomis, įstatymiškai yra reglamentuota, kad tik premjeras priima ir atleidžia. Bet apsisprendusi esu ir savo sprendimo nekeisiu (...), kadangi tokia yra partijos vadovybės nuomonė“, – BNS pirmadienio rytą sakė R. Šalaševičiūtė.

Trauktis iš pareigų ji nusprendė po prezidentės Dalios Grybauskaitės, premjero Algirdo Butkevičiaus bei partijos atstovų raginimų. Jie reagavo į ministrės prisipažinimą davus kyšį medikui bei į tai, jog ministrė apklausta Šiaulių ligoninės korupcijos byloje.

A. Butkevičius iš atostogų turėtų grįžti kitą pirmadienį.

R. Šalaševičiūtė taip pat atkreipė dėmesį, kad žiniasklaidai savaitgalį užsiminusi apie esą jau anksčiau planuotą jos patraukimą iš užimamo posto turėjo omenyje ne partijos planus, o kalbas ministerijoje.

„Labai aiškiai sakiau, kad buvo kalbama pas mus, ministerijoje, kaip sakoma, „prie kavos“, kad yra tokie variantai galimi, tai jau buvo kalbama seniau. Bet tai – ne partija, o ministerijoje, pas mus su kolegomis“, – BNS dėstė R. Šalaševičiūtė.

Ji dar kartą paneigė jai žiniasklaidoje mestus įtarimus dėl kyšio reikalavimo iš kai kurių ligoninių vadovų.

„Aš niekada iš nieko nereikalavau jokio kyšio“, – patikino ji.

Praėjusią savaitę R. Šalaševičiūtė prisipažino anksčiau davusi kyšį medikams, tačiau pareigūnai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą motyvuodami senatimi. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) duomenimis, apie 100 litų dydžio kyšis duotas prieš penkerius metus.

Ministrė taip pat buvo apklausta kaip liudytoja teisėsaugos atliekamame tyrime dėl galimos korupcijos Šiaulių ligoninėje. Įtarimai jai nėra pareikšti.

R. Šalaševičiūtė Sveikatos apsaugos ministerijai vadovauja nuo 2014 metų liepos 17 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.