Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.31 22:11

R. Šalaševičiūtė: tam, kas vyksta, ruoštasi anksčiau

BNS 2016.01.31 22:11

Atsistatydinti nusprendusi socialdemokratų deleguota sveikatos apsaugos ministrė sako, kad jos pasitraukimui partijoje buvo ruošiamasi anksčiau. Pasak Rimantės Šalaševičiūtės, jau buvo numatytos datos, kada ją galėtų pakeisti kitas ministras.

„Kada dėlioji, kaip kas vyksta nuo ketvirtadienio, kyla tam tikrų įtarimų, per daug yra detalių, kad tam, kas vyksta ruoštasi anksčiau“, – sekmadienį interviu „Lietuvos ryto“ ladai „24/7“ pareiškė iš pareigų pasitraukianti ministrė.

Pasak ministerijos vadovės, jos veikla netenkina farmacininkų, nes Vyriausybė priėmė nutarimą keisti kainodarą, siekiant vaistų kainų sumažinimo. Kita priežastis – ministerija nusprendė investicijų programos lėšų šiais metais neskirti naujiems projektams ir statyboms pradėti bei ministerijos siekia uždaryti ligoninėse kai kuriuos skyrius.    

„Buvo visokių kalbų, kad reikėtų ir pakeisti. Čia mūsų tarpe, bet kalbos tokio lygio, kad tiesiog susėdom ir pasikalbėjom… Net datos buvo įvardijamos, nuo kada yra žmogus, kuris galėtų pakeisti – buvo įvardijama vasario 1 diena, vasario 16-oji“, – kalbėjo R.Šalaševičiūtė.   

Tačiau ji teigė nežinanti, kas ją pakeistų: „Kas pakeistų, niekas nesakė oficialiai. Žinau, kad buvo derinamas klausimas trečiadieniui – partijos sveikatos komitete kandidatūrų svarstymas.“

Trauktis iš pareigų 17-ąja ministre po nepriklausomybės dirbanti R. Šalaševičiūtė nusprendė po prezidentės Dalios Grybauskaitės, premjero Algirdo Butkevičiaus ir partijos kolegų raginimo.

Socialdemokratų partijos skaidrumo grupė paragino ministrę trauktis reaguodama į viešą R. Šalaševičiūtės prisipažinimą, jog prieš 10 metų ji yra davusi kyšį medikui. Šalies vadovė ir premjeras savo ruožtu reagavo į žiniasklaidos pranešimus apie tai, jog R. Šalaševičiūtė figūruoja teisėsaugos tyrimuose dėl galimos korupcijos Šiaulių ligoninėje. Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) penktadienį patikslino, jog ministrė apklausta kaip liudytoja viename iš minėto tyrimo epizodų. Jo aplinkybės neatskleidžiamos. Įtarimai ministrei nėra pareikšti.

R. Šalaševičiūtė Sveikatos apsaugos ministerijai vadovauja nuo 2014 metų liepos 17 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi