Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.31 22:46

Kuršių mariose baigta žmonių gelbėjimo operacija

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.01.31 22:46

Sekmadienio rytą  Kuršių mariose nuo Ventės rago pradėjo judėti ledai ir dėl to  ant ledo lyčių liko žvejai, praneša Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo  koordinacinis centras. Pirminiais duomenimis išgelbėta 80 žmonių. Į pagalbą pasitelktas Valstybės sienos apsaugos tarnybos  laivas, taip pat žvalgybą atlieka  Karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Dalis pareigūnų vis dar budi, nes kai kurie žvejai vis dar lipa ant ledo. 

„Pasieniečių laivai ant oro pagalvių „Kristina“ ir „Viesulas“ išgelbėjo apie 30 žmonių. Apie pusšimtį žvejų išgelbėjo ugniagesiai. Šiuo metu vienas laivas budi Nidoje, kitas - mariose. Tuo metu, kai praplaukia pasieniečių gelbėjimo laivai ar gelbėjimo darbus stebintis sraigtasparnis, žmonės tarsi paklūsta, nulipa nuo ledo, bet vos tik gelbėtojai nutolsta, tie patys žvejai, vėl nepaisydami oro sąlygų, vandens properšų, vėl lipa ant ledo, vėl bando žvejoti ir vėl kelią pavojų tieks savo, tiek tų žmonių, kurie juos gelbsti, gyvybėms“, – LRT RADIJUI sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos Prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis. 

Operacija pradėta po to, kai sausio 31d. 08.01 val.  centras  gavo  pranešimą, kad žmogus  nuo kranto mato septynis žmones ant ledo lyties prie Nidos,  maždaug vieno  kilometro  atstumu nuo kranto.

 Į  įvykio vietą buvo išsiųstas  Valstybės sienos apsaugos tarnybos  laivas  ant oro pagalvės „Christina“, kuris nuo  ledo  lyties nukėlė 12 žmonių.  Laivas ir toliau dirba Kuršių marių operacijos rajone , kad išgelbėtų žmonės,  kurie dėl plaukiančių ledo lyčių negali pasiekti kranto.

„Vykstant gelbėjimo operacijai buvo pastebėta, kad ir daugiau žmonių yra ant plaukiančių ledo lyčių. [...] Žmonių dar yra, todėl ši pagalba reikalinga. žmonės nukelinėjami nuo ledo ir gabenami į krantą“, – LRT RADIJUI sako karinių oro pajėgų kapitonas leitenantas Antanas Brencius.

Be to, Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras operacijai pasitelkė ir  Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnį. 09:22  val. Nemirsetos poste budintis Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis LYF 237 su įgula išskrido į Nidą link Kuršių marių  apžvalgai.  Taip pat  parengtyje yra Kauno poste budintis KOP sraigtasparnis MI-8. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi