Lietuvoje

2020.10.29 19:00

Sinoptikė: Vėlinių gėles gali pakąsti šalna, o artimiausia savaitė bus nuobodžiai drėgna ir apniukusi

LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJA, LRT.lt2020.10.29 19:00

Artimiausiomis dienomis ir visą ateinančią savaitę Lietuvoje vyraus labiau apniukę ir drėgni orai, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė. Anot jos, Visų Šventųjų ir Vėlinių rytais galimos šalnos.

Sinoptikė sako, kad išgyvename neįtikėtinai šiltą spalio pabaigą. Anot jos, įprastai šiomis dienomis vidutinė paros oro temperatūra turėtų svyruoti apie 4-5 laipsnius, tačiau dabar ji artima 10 laipsnių šilumos. „Tai tikrai turime gerokai šiltesnius orus šiuo metu“, – tikina V. Ralienė.


Tačiau V. Ralienė čia pat prisimena ir pernykščią spalio pabaigą, kuri buvo dar šiltesnė, nei kad šiųmetė. „Pernai nuo spalio 20-tos iki pat mėnesio pabaigos vyravo gerokai aukštesnės oro temperatūros, nei kad dabar turime, – sako sinoptikė. – Dienomis oro temperatūra net iki 20 laipsnių kilo.“

LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja tvirtina, kad lapkričio pradžia taip pat neatneš šaltesnių orų. „Spalis paliko daug lapų ant medžių, tad lapkritis galų gale galės pateisinti savo vardą – galės krėsti tuos lapus. Pirmoji lapkričio pusė yra numatoma bent keliais laipsniais šiltesnė“, – tikina sinoptikė.

Sinoptikė: spalio pabaigai nebūdinga šiluma dar nesitrauks, o lapkričio pradžia daug ką pradžiugins

Penktadienio naktį temperatūra nukris iki 4–9 laipsnių šilumos. Lietus ir toliau nesitrauks, pūs nestiprus vėjas. Penktadienio diena bus labai panaši į naktį – lietus ir toliau numatomas daugelyje rajonų, vėjas išliks nestiprus. „Tik temperatūra kils šiek tiek aukščiau – iki 8–12 laipsnių šilumos. Rytinėje šalies dalyje gali pasirodyti saulė, o Vakaruose turėtų būti niūri diena“, – prognozuoja V. Ralienė.

Šeštadienio naktį dar palis, tačiau lietus iš šalies trauksis, tikina sinoptikė. „Oro temperatūra nukris iki 2–7 laipsnių šilumos, o kai kur dirvos paviršiuje pasirodys ir nestiprios šalnos, – sako sinoptikė. – Tas šalnas prigesins drėgnas oras iš Vakarų, o taip pat rūkas.“

Šeštadienio dieną jau įsivyraus sausesni orai, tik rytiniame pakraštyje gali palynoti. „Jei anksčiau dieną vyravo pietinių krypčių vėjas, tai šeštadienį jis pūs iš šiaurės. Jis nebus labai stiprus, tačiau bus kiek šaltesnis. Bus daugiau pragiedrulių, tačiau apskritai bus gan niūri, apniukusi diena. Oro temperatūra kils iki nuo 8 iki 12 laipsnių šilumos. Šilčiausių orų galima tikėtis prie jūros“, – teigia LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja.

Sekmadienio tiek naktį, tiek ir dieną lietaus tikimybė bus labai nedidelė. „Žemesnėse vietose formuosis rūkai. Oro temperatūra naktį bus vos 1-6 laipsniai. Kai kur gėles pakąs šalna, – įspėja sinoptikė. – Sekmadienio diena bus debesuota. Oras šils iki 9-11 laipsnių.“

Pirmadienį anticiklonas trauksis į Rytus, tad ir šalnų tikimybė didesnė bus Rytų Lietuvoje, sako sinoptikė. „Oro temperatūra naktį vyraus nuo 2 iki 7 laipsnių. Pūs pietų, prietryčių vėjas. Pirmadienio dieną danguje bus nemažai debesų, tačiau jau sulauksime ir pragiedrulių. Oro temperatūra suksis apie 10 laipsnių. Lietaus tikimybė bus tik vakariniuose šalies rajonuose“, – prognozuoja V. Ralienė.

Antradienio naktį iš Vakarų priartės nauja žemo slėgio sritis. Sinoptikė sako, kad sustiprės pietinis ir pietrytinis vėjas. „Lietaus tikimybė išliks vakariniuose rajonuose. Oro temperatūra vyraus nuo 2 iki 7 laipsnių šilumos, – sako V. Ralienė. – Antradienio dieną į mūsų šalį atkeliaus daugiau debesų. Palyti turėtų visur. Oras sušils šiek tiek virš 10 laipsnių.“

Savaitės viduryje ir antroje pusėje šiaurinius ir vakarinius rajonus merks lietus, o pietinė dalis sulauks daugiau pragiedrulių, prognozuoja sinoptikė. „Tačiau didesnio orų atvėsimo ar šalto oro fronto atėjimo tikrai nenumatome“, – sako LHMT Prognozių ir perspėjimų skyriaus vedėja Vida Ralienė.

Orų prognozės su sinoptike V. Raliene klausykitės radijo bei stebėkite televizijos vaizdo įrašuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Sinoptikė: spalio pabaigai nebūdinga šiluma dar nesitrauks, o lapkričio pradžia daug ką pradžiugins

Populiariausi

Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13