Lietuvoje

2020.10.28 16:03

Dėl neapykantos kurstymo Lietuvoje gali būti sustabdytas kanalo „RTR Planeta“ transliavimas

LRT.lt2020.10.28 16:03

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) posėdyje nusprendė pradėti procedūrą dėl Lietuvoje rusų kalba retransliuojamos televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo Lietuvos teritorijoje sustabdymo, rašoma LRTK pranešime.

Tokį sprendimą LRTK priėmė dėl šioje programoje besikartojančių Europos Sąjungos Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų – programos laidose kurstomo karo, nesantaikos ir tautinės neapykantos.

LRTK pirmininkas dr. Mantas Martišius pabrėžė, kad dėl televizijos programoje „RTR Planeta“ dažnai skelbiamos draudžiamos informacijos, LRTK nuolat atlieka šios programos stebėseną.

LRTK nustatė, kad 2020 m. rugsėjo 17 d. retransliuotoje televizijos programos „RTR Planeta“ laidoje „60 minučių“ dalyvavusio Vladimiro Žirinovskio išsakyta pozicija Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Lenkijos valstybių atžvilgiu yra agresyvi, skatinanti „pasikrauti ginklus, atidengti raketas, užčiaupti, pulti“ ir gali būti vertinama kaip karo ir neapykantos kurstymas.

2020 m. neleistina skelbti informacija šioje programoje nustatyta jau antrą kartą. Jei per metus yra nustatomi trys tokio pobūdžio pažeidimai, atlikusi visas nustatytas procedūras, LRTK gali laikinai sustabdyti šios televizijos programos laisvą priėmimą Lietuvoje.

Vadovaujantis Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktais, LRTK artimiausiu metu pradės tokiems atvejams nustatytą procedūrą: kreipsis į programos transliuotoją – Rusijos Federacijos kompaniją VGTRK, televizijos programai „RTR Planeta“ licenciją išdavusią reguliuojančią instituciją Švedijoje, pranešant apie pažeidimus bei priemones, kurių Komisija ketina imtis, jeigu tokie pažeidimai pasikartos. Apie nustatytus pažeidimus LRTK taip pat informuos Europos Komisiją.

Ši procedūra taip pat numato, kad, jei per 1 mėnesį nuo pranešimo pateikimo Europos Komisijai apie padarytą pažeidimą nepavyksta pasiekti abipusio draugiško susitarimo ir padarytų pažeidimų pripažinimo ir, jei minėtoje televizijos programoje pažeidimai yra daromi toliau, LRTK turi teisę sustabdyti visos televizijos programos „RTR Planeta“ retransliavimą 12-ai mėnesių ar ilgesniam laikotarpiui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.