Lietuvoje

2020.10.28 14:35

Skvernelis sureagavo į Šimonytės pastabą dėl valstybės pinigų: jei bus paskirta premjere, galės šiuo klausimu rūpintis

nemano, kad būtų logiška įvesti šalies karantiną; atnaujinta 14.45
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.10.28 14:35

Nuo trečiadienio karantino režimas pradėjo galioti didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – bei penkiose mažesnėse savivaldybėse – Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų ir Vilniaus rajono, o Vyriausybė pasitarime priėmė papildomų suvaržymų, kurie būtų taikomi kultūros ir sporto renginiams. Tiesa, premjeras Saulius Skvernelis nemano, kad šiuo metu paskelbti visos šalies karantiną būtų logiškas žingsnis.

Iš viso karantino režimas šiuo metu galioja maždaug trečdalyje – 21 – šalies savivaldybių.

Saulius Skvernelis nemano, kad šiuo metu paskelbti visos šalies karantiną būtų logiškas žingsnis

Premjeras šiuo metu neigiamai žiūri į visuotinio karantino galimą įvedimą, pasak jo, dabartiniu laikotarpiu yra planas, pagal kurį savivaldybės suskirstytos į zonas, ir juo bus vadovaujamasi.

„Ne, nebūtų logiška. Mes suskirstėme savivaldybes į tris grupes ir to laikysimės“, – apie visos šalies karantino galimybę kalbėjo premjeras.

S. Skvernelio buvo paklausta ir apie valstybės finansinę būklę galimo antra karantino atveju.

Galimos premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, šalies finansai sunkiai pakeltų antro visuotinio karantino naštą, tačiau premjeras į detales nesileido, tik patikino, kad šiuo metu lėšų yra numatyta visiems atvejams ir jų yra pakankamai.

„Jeigu bus paskirta ministre pirmininke Ingrida Šimonytė, tai ji galės šiuo klausimu rūpintis. Šiandien aš galiu pasakyti, kad Vyriausybė yra numačiusi visiems atvejams reikalingas lėšas ir turi tas lėšas“, – į I. Šimonytės žodžius, jog valstybė neturėtų lėšų antram visuotiniam karantinui, atsikirto premjeras.

Dar kelias savaites šalies Vyriausybei vadovausiantis S. Skvernelis, bendraudamas su žiniasklaidos atstovais, nebuvo kalbus, į daugelį žurnalistų klausimų atsakė lakoniškai ir po keliolikos minučių paliko spaudos konferencijos salę.

21-oje savivaldybėje – karantinas

LRT.lt primena, kad nuo trečiadienio karantino režimas pradėjo galioti didžiuosiuose šalies miestuose bei penkiose mažesnėse savivaldybėse.

Iš viso karantino režimas šiuo metu galioja maždaug trečdalyje – 21 – šalies savivaldybių.

Remiantis pirmadienį priimtu Vyriausybės sprendimu, jose gyvenantiems žmonėms privalu dėvėti kaukes visose viešose vietose su retomis išimtimis.

Kaukių nereikia dėvėti tik už gyvenamųjų teritorijų ribų, kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Savivaldybėse, kuriose įvestas karantinas, draudžiama būriuotis daugiau nei po 5 asmenis, įstaigos turi dirbti iš dalies ar visiškai nuotoliniu būdu, ribojami klientų ir pirkėjų srautai parduotuvėse, draudžiama lankyti vyresnius nei 14 metų pacientus, išskyrus gimdyves, taip pat socialinių globos įstaigų gyventojus. Rekomenduojama atsisakyti masinių religinių apeigų susiburiant.

Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis sparčiai daugėja naujų koronaviruso atvejų, naujausiais duomenimis, sergamumas siekia 168,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų.