Lietuvoje

2016.01.29 14:23

S. Skvernelis: jei I. Tobias tapo kitos šalies piliete, Lietuvos pilietybės ji neteks

BNS 2016.01.29 14:23

Pasitvirtinus informacijai, kad ledo šokėja Izabela Tobias tapo Izraelio piliete, Lietuvos pilietybės sportininkė netektų, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

„Jeigu paaiškės tikrai, kad yra įgijusi kitos valstybės pilietybę, tai Lietuvos pilietybės ji neteks“, – BNS penktadienį komentuodamas I. Tobias viešus pareiškimus sakė S. Skvernelis.

Portalas lrytas.lt skelbia, kad I. Tobias žurnalistams sakė dėl žydiškų šaknų lengvai gavusi Izraelio, kuriam dabar atstovauja Europos čempionate, pilietybę.

„Mes turėjome keturias galimybes – Lietuva, Rusija, JAV ir ir Izraelis. Ilja JAV pilietybę galėjo gauti tik po metų. Aš savo amerikietišką pasą būčiau turėjusi iškeisti į rusišką ir to daryti nenorėjau. Turiu Lietuvos pilietybę, bet pasikalbėję su teisininkais supratome, kad Ilja lietuviško paso negaus. Aš esu žydė, Ilja taip pat turi žydiškų šaknų, todėl mes labai lengvai gavome Izraelio pasus“, – portalas cituoja sportininkę.

Pasak S. Skvernelio, pagal šią informaciją bus pateikiama užklausa Izraeliui, ir jeigu informacija pasitvirtins, bus pradėtos procedūros Lietuvos pilietybei panaikinti.

„Dabar pasigarsino tokį faktą, tai Lietuva ir pasidomės“, – sakė ministras.

Jungtinių Amerikos valstijų pilietybę turinti I. Tobias 2013 metų pabaigoje išimties tvarka gavo Lietuvos pilietybę, kad kartu su lietuviu Deividu Stagniūnu galėtų atstovauti Lietuvą Sočio olimpinėse žaidynėse.