Lietuvoje

2016.01.29 17:03

R. Šalaševičiūtė: rašau atsistatydinimo pareiškimą

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė nusprendė trauktis iš posto. „Rašau atsistatydinimo pareiškimą, kurį įteiksiu pačiam premjerui, ir lauksiu, ką nuspręs premjeras“, – penktadienio popietę LRT TELEVIZIJAI sakė ministrė. 

Netrukus po R. Šalaševičiūtės pareiškimo premjeras Algirdas Butkevičius išplatino pareiškimą, kad ministrės atsistatydinimui pritars.

„Socialdemokratų partijos ir mano pozicija yra labai aiški ir tvirta. Asmenys, pretenduojantys į aukštas pareigas arba jas einantys, turi būti nepriekaištingos reputacijos ir profesionalumo pavyzdys visuomenei. Todėl pritarsiu sveikatos apsaugos ministrės R. Šalaševičiūtės sprendimui atsistatydinti, nes tai vienintelis kelias, siekiant greito ir objektyvaus teisėsaugos institucijų tyrimo“, – teigia premjeras A. Butkevičius.

Rašyti atsistatydinimo pareiškimą R. Šalaševičiūtė nusprendė po prezidentės, premjero ir partijos kolegų raginimo.

„Jeigu yra tokia nuomonė, kad reikia atsistatydinti, tai, vadinasi, reikia rašyti ir prašymą. Kai kurie partijos kolegos turi tokią nuomonę. Kiek girdėjau, tokią nuomonę pareiškė ir premjeras, todėl aš ir sakau, kad rašau atsistatydinimo prašymą premjerui, kad jis jį pasirašytų pats“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

R. Šalaševičiūtė patikslino prašymą rašysianti pirmadienį.

Penktadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė R. Šalaševičiūtės situaciją įvertino kaip „labai blogą“ ir pareiškė, kad, esant tokiai situacijai, ministrė turėtų trauktis. „Tokios galimybės (likti ministrei poste) politiškai aš nematau“, – kalbėjo prezidentė.

Šiuo metu atostogaujantis premjeras, Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius BNS penktadienį sakė, kad sveikatos apsaugos ministrė turėtų pati pasitraukti iš pareigų, o jei to nepadarys – tokį sprendimą priims partija.

„Aišku, geriausia būtų, jei ji pati suvoktų ir suprastų, kad pasielgė neteisingai ir pati parašytų (atsistatydinimo – BNS) pareiškimą. Bet net jei ji to pareiškimo neparašys, vis tiek partijos bus atitinkamas sprendimas, reikalaujant atsistatydinti iš užimamų pareigų“, – BNS telefonu sakė A. Butkevičius.

Penktadienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad sveikatos apsaugos ministrė apklausta kaip liudytoja Šiaulių ligoninės ikiteisminiame tyrime, kuris atliekamas dėl galimų korupcinių veikų toje gydymo įstaigoje.

Aplinkybių, kurias apklausos metu liudijo ministrė, prokuratūra neatskleidžia.

Be to, R. Šalaševičiūtė ketvirtadienį interviu Žinių radijui prisipažino prieš kelerius metus davusi kyšį medikams.

„Atvirai pasakius, prieš penkis ar šešis metus aš ir vokelį esu nešusi, nes vienas artimų giminaičių kategoriškai atsisakė darytis operaciją, kol nebus su gydytoju į priekį atsiskaityta: mano pastangos įkalbėti nepadėjo“, – teigė ji. Vėliau R. Šalaševičiūtė BNS patikslino, kad jos skaičiavimu, įvykis buvęs maždaug prieš dešimt metų.

Ministrė penktadienį ryte pati apsilankė Specialųjų tyrimų tarnyboje (STT), kur davė parodymus dėl kyšio davimo. Popietę STT pranešė, kad tyrimo nepradės

R. Šalaševičiūtė Sveikatos apsaugos ministerijai vadovauja nuo 2014 metų liepos 17 dienos.

Ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentė.