Lietuvoje

2016.01.29 13:44

Generalinė prokuratūra tiria N. Numavičiaus veiklą dėl sukčiavimo schemų

Generalinė prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) vykdo „Vilniaus prekybos“ (VP) grupės ir pagrindinio jos akcininko Nerijaus Numavičiaus veiklos tyrimą. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal du Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnius.

Kaip 15min penktadienį patvirtino Generalinės prokuratūros atstovai, tyrimas pradėtas pernai, vasaros pabaigoje. Tyrimą prižiūri Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas. Iki šiol apie šį tyrimą nebuvo skelbiama.

Tyrimas vykdomas pagal du BK straipsnius – 182 str. 2 dalį „Sukčiavimas stambiu mastu“ (už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų) ir 216 str. 1 d. „Nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimas“ (už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimo bausmė iki septynerių metų).

Už nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimą atsako ir juridiniai asmenys. Įtarimai kol kas niekam nepareikšti.

Apie nuo 2015-ųjų vasaros pabaigos atliekamą tyrimą BNS patvirtino Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė. Tačiau ji sakė negalinti komentuoti, kad tyrimas yra susijęs su N. Numavičiumi.

E. Martinonienė taip pat pabrėžė, jog tai, kad yra atliekamas tyrimas, nereiškia, jog „Vilniaus prekybos“ grupės įmonės ir jų akcininkai užsiėmė neteisėta veikla, o byla pasieks teismą.

„Taip, tai yra faktas – tyrimas yra pradėtas dėl galimo sukčiavimo stambiu mastu ir nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimas. Įtarimai kol kas niekam nepareikšti, o pats tyrimo faktas nėra nuosprendis, šiuo metu siekiama išsiaiškinti, ar ten nebuvo nusikalstamos veiklos“, – BNS sakė E. Martinonienė.

Galimas mokesčių vengimo schemas „Vilniaus prekybos“ grupėje nuo praėjusių metų vasaros pabaigos tiria ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) suburta ekspertų komanda, kuri bendradarbiauja ir su Latvijos bei Estijos mokesčių inspekcijomis.

Vienas iš VP grupės akcininkų Mindaugas Marcinkevičius, konfliktuojantis su didžiuoju VP grupės akcininku N. Numavičiumi, 15min papasakojo apie galimai nuo valstybės nuslėptus mokesčius. Šios informacijos tyrimo ėmėsi Valstybinė mokesčių inspekcija. VP grupė M. Marcinkevičiaus paskelbtus teiginius neigė ir netgi ėmė skelbti „Baltąją knygą“, kurioje atskleidė savo verslus ir kaip jie valdomi.