Lietuvoje

2016.01.29 15:51

R. Šalaševičiūtė pati nusprendė apsilankyti STT, partijos kolegos ragina ją atsistatydinti

Po pareiškimo apie tai, kad prieš kelerius metus vienam gydytojui už giminaičio operaciją dar prieš šią paslaugą davė kyšį, sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė penktadienio rytą pati nusprendė apsilankyti Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) ir duoti parodymus.

„Po kilusio triukšmo, kai savo interviu per radiją prisipažinau davusi kyšį medikui, nusprendžiau pati duoti parodymus STT tyrėjui. Tačiau savo pokalbio su juo komentuoti negaliu. Apie tai, kad esu davusi kyšį medikui, esu kalbėjusi ir anksčiau, bet tada niekas į tai neatkreipė dėmesio“, – kalbėdama su LRT.lt, sakė ministrė.

Vertindama kolegos partijoje ir Seime Algimanto Salamakino raginimus po tokių prisipažinimų atsistatydinti, R. Šalaševičiūtė teigė nenorinti vertinti jo nuomonės.

„Tik mane labai nustebino toks A. Salamakino pareiškimas“, – neslėpė apmaudo ministrė.

R. Šalaševičiūtė, vertindama tai, kad Lietuvoje jau labai seniai galioja nerašytas įstatymas už paslaugas vienaip ar kitaip atsilyginti medikams, sakė, jog pernai buvo bandoma dėl to imtis tam tikrų prevencinių priemonių.

„Išanalizavę esamą situaciją, medicinos įstaigoms siūlėme atsidaryti specialias sąskaitas, kad į jas dėkingi pacientai galėtų pervesti pinigų. Tačiau medikai nesutiko. Esą valdiškose medicinos įstaigose medikai gauna atlyginimus, o ne dirba privačiai“, – kalbėjo R. Šalaševičiūtė.

Ji taip pat teigė mananti, jog būtina keisti ir medikų, ir visuomenės požiūrį į nuo seno įsišaknijusią ir jau net psichologine problema tapusią nuostatą, jog, jei gydytojui neatsilyginsi, jis tavęs negydys arba blogai atliks savo pareigą.

„Tuo savo interviu būtent ir bandžiau paskatinti diskusiją visuomenėje bei tarp medikų“, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Nauja informacija tik sustiprina poziciją dėl atsistatydinimo

Kitas partijos kolega, Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas, kaip ir A. Salamakinas, laikosi nuostatos, jog po prisipažinimo davus medikui kyšį ministrė turėtų atsistatydinti.

„Mūsų partijoje neseniai buvo sudaryta vadinamoji skaidrios veiklos grupė. Mes po bičiulės R. Šalaševičiūtės interviu radijuje, kurio metu ji prisipažino davusi kažkokiam medikui kyšį, pasitarę nusprendėme, kad garbingiausias sprendimas jai būtų atsistatydinti. Juk ji – ne eilinė pilietė, o ministrė, be to – teisininkė“, – teigė A. Sysas.

Vadinamajai Socialdemokratų partijos skaidrios veiklos grupei priklauso A. Sysas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas Julius Sabatauskas ir Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Penktadienį taip pat paviešinta informacija, kad ministrė galimai pati reikalavo kyšių iš ligoninių vadovų. Pasak A. Syso, ši informacija tik sustiprina partijos narių poziciją, kad R. Šalaševičiūtė turėtų atsistatydinti. A. Sysas LRT.lt taip pat informavo, kad greitu laiku išplatinti pareiškimą turėtų ir atostogaujantis premjeras.

Kiek vėliau generalinė prokuratūra informavo, kad ministrė R. Šalaševičiūtė buvo apklausta kaip liudytoja ikiteisminiame tyrime, kuris atliekamas dėl galimų korupcinių veikų Šiaulių ligoninėje.