Lietuvoje

2020.10.28 13:49

Radviliškį į Seimą keičiantis Čepononis: žmonės sakė, kad praranda saugumo jausmą

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.10.28 13:49

Prieš kelias dienas pasibaigę Seimo rinkimai duris į parlamentą atvėrė ne vienam nacionalinės politikos naujokui. Tokiu tapo ir Radviliškio meras Antanas Čepononis. Tiesa, portalą LRT.lt jis patikino, kad jau prieš pusantrų metų, kai siekė būti perrinktas meru, rinkėjams kalbėjo, kad sieks būti Seimo nariu.

Radviliškio rajono meru su pertraukomis konservatorius A. Čepononis dirba nuo 2003-ųjų. Sekmadienį vykusiame Seimo rinkimų antrajame ture Radviliškio-Tytuvėnų vienmandatėje apygardoje jis nugalėjo „valstietį“ Aurimą Gaidžiūną ir tapo vienu iš 49 būsimų parlamento naujokų. O tai taip pat reiškia, kad Radviliškiui teks rinkti naują merą.

– Nuo savivaldos rinkimų, kuriuose buvote vėl išrinktas meru, praėjo vos pusantrų metų. Kodėl nutarėte kandidatuoti į Seimą, jei mero pareigose dar turėjote daugiau nei dvejus metus?

– Eidamas į savivaldą, į mero rinkimus, visiems atvirai pasakiau, kad aš kandidatuosiu į Seimą. Todėl, kad, manau, laikas atėjo, kad keistųsi, būtų Radviliškyje nauja komanda. Jeigu išrinksite – padėkosiu, jei neišrinksite – dirbsiu toliau. Žmonės tai žinojo.

– Kadangi jie žinojo, kaip suprantu, nesijaučiate tarsi apleidžiantis rajoną, paliekantis jį per anksti?

– Aš kaip tik galvoju, kad jei pasiseks ir komandoje po to meru taps žmogus, kuris supranta mane, kuris dirbo su manimi, tai aš tai dvigubai daugiau duosiu ir rajonui, ir, su savo patirtimi, Lietuvai.

Radviliškis yra visiškai saugus ir nereikia dėl jo išgyventi.

– Radviliškio rajone kurį laiką buvo sudėtinga COVID-19 situacija. Dabar situacija yra kiek geresnė, bet ar visgi nėra pavojinga palikti miestą be nuolatinio vadovo, turint omeny, kokiu laikotarpiu gyvename?

– Situacija yra net ne šiek tiek geresnė, o visiškai gerai. Mes gal septynias ar aštuonias dienas neturime išvis susirgimų. Mes įsivedėme griežtas kontrolės taisykles, nors kai kurie laukė rinkimų ir to nedarė.

Radviliškis yra visiškai saugus ir nereikia dėl jo išgyventi.

– O kaip prognozuojate, kas galėtų būti po jūsų, kai paliksite mero postą? Ar miestas patikės jūsų partijos kolegomis, o gal visai kitą kryptį pasirinks?

– Prognozės vienos – niekada nežiūrėdavau į priekį žmonių valiai, todėl, kad merą tiesiogiai rinks Radviliškio žmonės. Jei jiems buvo priimtinos mano vertybės, nes tiek metų buvome kartu, tai gal palaikys mūsų siūlomą kandidatą.

O jei ne – visiškai nesvarbu, nes vis tiek dirbsime kartu.

– Kokiame komitete ketinate dirbti Seime? Kokie jūsų asmeniniai prioritetai?

– Kadangi nežinau Seimo komitetų formavimo visų subtilybių, būtų sunku pasakyti. Manau, kad vis tiek yra kažkokie partiniai principai, kaip dalinsis komitetus. Kur negalėčiau dirbti? Ko gero, jei būtų koks nors oro gynybos batalionas – nesuprasčiau.

Biudžetą suprantu, švietimą suprantu, kultūrą suprantu, žemės ūkį suprantu, socialinę sritį – taip pat. Dirbdamas meru tiek metų, prisilieti prie visų konkrečių dalykų. Niekada nevertinau ir nevertinsiu savęs kaip specialisto, bet kad galėčiau dirbti kokioje nors srityje – tokių tikrai daug.

– Jūs konkuravote vienmandatėje apygardoje prieš jau anksčiau išrinktą Seimo narį. Tikėjotės laimėti? Galbūt bendravote su rinkėjais? Ką jie kalbėjo?

– Dabar jau galiu visai atvirai pasakyti – niekada nesitikėjau, kad nepalaikys. Kvailas būtų tas žmogus, kuris eitų nesitikėdamas, kad laimės. Taip tiesiog yra. Žinokite, į rinkimus ėjau tikėdamas.

Vienintelis dalykas, kuris šiek tiek galėjo lemti rinkimų rezultatus, tai kad žmonės sakė, jog praranda saugumo jausmą. Su manimi jiems tarsi buvo saugu, ypatingai vyresnio amžiaus žmonėms, jie sakė, kad su manimi buvo saugu. Žinau, kad buvau labai susigyvenęs su Radviliškio žmonėmis, o dabar yra taip, kaip yra.

– Su kokiais lūkesčiais einate į Seimą? Esate vienas iš vadinamųjų Seimo naujokų. Jaudinatės?

– Ne, nesijaudinu.

Man sakė, kad labai nepopuliaru taip kalbėti, kai rinkimų kampanijos metu ir televizijos laidose sakiau, kad kokie protingi yra Seimo nariai, kai visi po vieną. Ir kas jiems atsitinka, kai sueina į bendrą būrį? Tiesiog chaosas gaunasi. Labai noriu, kad to nebūtų.