Lietuvoje

2020.10.28 09:43

Į Seimą patekęs buvęs kariuomenės vadas į ministeriją netaiko: save vertinu kritiškai, laikas daugiau pasireikšti jaunimui

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.10.28 09:43

Su konservatorių partija į Seimą patekęs Arvydas Pocius nesitaiko perimti vairo iš Raimundo Karoblio, dabartinio krašto apsaugos ministro, mat sako matantis ne vieną vertą kandidatą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose. Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas taip pat abejoja, ar tikslingai pandemijos valdyme pasitelkiami kariuomenės pajėgumai.

63-ejų A. Pocius tarnybą Lietuvos kariuomenėje kaip savanoris pradėjo 1991 m., nuo 2009-ųjų iki 2014-ųjų jai vadovavo, vėliau penkmetį dirbo ambasadoriumi Rumunijoje. Seimo rinkimuose nugalėjęs Danės apygardoje Klaipėdoje, A. Pocius sako geriausiai save matantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete, o apie galimybę vadovauti krašto apsaugos ministerijai kalba atsargiai, tokio siūlymo LRT RADIJUI teigia nesulaukęs.

„Atvirai sakant, tos atsakomybės tikrai nepuolu pasiimti ir ne to atėjau į politiką – ne postų. Atėjau padėti, o kaip bus, dar pažiūrėsim“, – LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė A. Pocius.

Pasak jo, gavus tokį pasiūlymą, „reikėtų rimtai svarstyti“, tačiau konservatorių gretose esama ne vienos stiprios potencialios kandidatūros į krašto apsaugos ministro postą.

„Žinote, aš save vertinu kritiškai, politikoje esu naujokas. Ir man, kaip kariuomenės vadui, tiek metų atidavusiam Lietuvos kariuomenei, dabar būnant politikoje gal būtų kažkuria prasme ir nelabai korektiška daryti kažkokias reformas ten, nes daug yra kolegų, pažįstamų, buvusių bendradarbių. Reikėtų labai rimtai pasvarstyti, ar mano kandidatūra yra viena iš tų, kurias reikėtų labai rimtai siūlyti. Aš manau, kad yra pakankamai daug jaunų, energingų žmonių, jie gali save parodyti. Aš savo esu padaręs, pareigą Tėvynei atlikęs, galvoju, kad galima leisti daugiau pasireikšti jaunimui“, – sakė ilgametis karininkas.

Apie dažnai šiame kontekste minimus konservatorius Lauryną Kasčiūną ir Žygimantą Pavilionį jis kalba kaip apie „stiprius, jaunus ir veržlius“ politikus, kurie „galėtų tikrai užimti šitą postą“.

Komentuodamas kariuomenės įtraukimą į pandemijos valdymą, A. Pocius teigė matantis sričių, kuriose kariuomenė turimais rezervais galėtų talkinti, pavyzdžiui, medikams ar policijos pareigūnams. Tačiau suabejojo Krašto apsaugos savanorių panaudojimo pagalbos Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui tikslingumu.

„Teigiama pusė yra ta, kad kariuomenė turi reaguoti ir padėti valstybei, visuomenei bet kokios krizės atveju. Tai yra teigiama pusė, jeigu kariai yra panaudojami prasmingai. Bet jeigu kariai yra pašaukiami, ir kaip dabar matome, iš krašto apsaugos savanorių pajėgų pašaukiami, turint omenyje, kad tai yra ir civilinį darbą dirbantys žmonės, juos atšaukti iš jo ir pasodinti prie stalo su tušinuku užrašinėti atvykstančių ir išvykstančių žmonių duomenis, nemanau, kad tai labai racionalu“, – sakė A. Pocius.

LRT.lt primena, kad nuo spalio 24 d. epidemiologams Lietuvos kariuomenė skyrė 33 karius, kurie padeda atlikti pirmines apklausos procedūras ir suvesti duomenis į NVSC sistemas.

Pasak pašnekovo, šiuo metu galima svarstyti, kaip į pagalbą pasitelkti Karo medicinos tarnybą ar Karo policiją.

„Čia matau prasmę. Bet jeigu stovėti kažkur oro uoste ar kitam punkte su uniforma ir užsirašinėti gyventojų vardą pavardę, nemanau, kad tai yra prasminga“, – sakė būsimasis Seimo narys.

Populiariausi

Filipas Kirkorovas

Lietuvoje

2021.01.19 12:24

Istoriniame posėdyje subsidijas dėl neįvykusių Kirkorovo ir Šufutinskio koncertų vadino „baisia klaida“ atnaujinta 13.10; Skvernelis: CSKA tiesiogiai susijusi su Raudonąja armija – drauskime ir ją?

24