Naujienų srautas

Lietuvoje2013.02.27 11:32

Ventos socialinės globos namuose bus atliekamas auditas

ELTA 2013.02.27 11:32

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teigia reagavusi į atvejį, kai iš Akmenės rajono Ventos socialinės globos namų į Šiaulių klinikas medikams buvo atvežta 5 kilogramus sverianti 7 metų mergaitė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teigia reagavusi į atvejį, kai iš Akmenės rajono Ventos socialinės globos namų į Šiaulių klinikas medikams buvo atvežta 5 kg sverianti 7 metų mergaitė.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, suformuota komisija, kuri atliks globos namų auditą. Taip pat kreiptasi į Sveikatos apsaugos ministeriją atlikti medicinos auditą. Kol nebus jų išvadų, ministrė situacijos plačiau nekomentuoja.

„Noriu labai drąsiai ir aiškiai pasakyti, kad mes į šį atvejį sureagavome. Yra preliminarios išvados. Toliau mes suformavome komisiją, kuri atliks globos namų auditą. Taip pat yra kreiptasi į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad būtų atliktas medicininis auditas. Manau, kada turėsime visas šias išvadas, mes galėsime apie tai drąsiai ir viešai kalbėti“, – antradienį trumpojoje spaudos konferencijoje kalbėjo ministrė.

Pirminės išvados turės būti pateiktos iki kovo 1 d.

A. Pabedinskienė priminė, jog tik gavusi informaciją apie šią situaciją, pirmadienį, ministerija nedelsiant nusiuntė savo ir Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovus į minėtuosius globos namus situacijai išsiaiškinti. Pirminiais duomenimis, nesutampa globos įstaigos ir medikų pateikiamos versijos.

„Toks didelis ažiotažas sukeltas galbūt todėl, kad nebuvo institucinio susikalbėjimo“, – spėjo ministrė.

Ji taip pat akcentavo, jog visi globos namų auklėtiniai naudojasi sveikatos priežiūros įstaigų teikiamomis paslaugomis.

„Globos namų personalas tikrai jokių sprendimų dėl vaiko medicininės priežiūros savarankiškai nepriima“, – tikino ji.

A. Pabedisnkienė taip pat pažymėjo, jog susiklosčiusi situacija netoleruotina, tačiau ji kol kas negalėtų pasakyti, kas kaltas.

„Tai yra pirmas toks incidentas“, – teigė ministrė.

ELTA primena, jog į Kauno klinikas iš Ventos socialinės globos namų kritinės būklės atvežta septynmetė svėrė vos 5 kilogramus. Medikai įtaria, kad globos namuose mergaitė buvo marinta badu.

Globos namų darbuotojai sakė, kad mažametė nevalgo, todėl jai reikia įstatyti vamzdelius, per kuriuos būtų galima maitinti.

Anot Kauno klinikų Vaikų chirurgijos ir urologijos skyriaus vadovo Artūro Kildos, į ligoninę atvežta mergaitė gulėjo negalėdama pajudėti, vėmė, oda buvo išberta, o ant kūnelio atsiradusios pragulos.

Dabar, po savaitės ligoninėje, mergaitė valgo normaliai, bendrauja, reaguoja į aplinką.

Ventos socialinių globos namų direktorė Gražina Banienė kaltinimus mergaitės nepriežiūra neigia. Ji tikino, kad globos namuose daryta viskas, jog padėtų psichikos sutrikimų turinčiai mažylei. Buvo kreiptasi į Šiaulių ligoninę, Šiaulių Moters ir vaiko šeimos kliniką, kurioje mergaitė gydyta šešias dienas. Vėliau nuspręsta kreiptis į Kauno klinikų medikus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrę A. Pabedinskienę dėl Akmenės rajono Ventos socialinės globos namuose nualintos mergaitės ir pareikalavo atlikti išsamų tyrimą dėl šio skandalingo atvejo ir spręsti dėl vadovų bei aplaidžiai dirbusių asmenų atsakomybės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi