Lietuvoje

2020.10.27 15:10

Tamašunienė: yra COVID-19 sergančių ar izoliacijoje esančių pareigūnų, tačiau situacija kol kas nekelia susirūpinimo

atnaujinta 15.37
Dainora Karklytė, ELTA, BNS2020.10.27 15:10

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigia, kad kol kas koronaviruso situacija tarp vidaus reikalų sistemos pareigūnų nekelia susirūpinimo. Pasak jos, nors yra sergančių ir saviizoliacijoje esančių pareigūnų, tačiau nuolatinis darbas yra užtikrinamas.

„Yra pareigūnų, kurie serga, yra pareigūnų, kurie kaip kontaktiniai asmenys privalo izoliuotis, bet tarnybos organizavo darbą, aprūpino priemonėmis ir kol kas dar didelio susirūpinimo vidaus sistemos tarnybos nekelia. Visus tarnybų vadovus Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) dar kartą įpareigojo imtis būtinų priemonių ir užtikrinti pareigūnų srautus vykdant pagrindines funkcijas“, – žurnalistams po VESK posėdžio sakė R. Tamašunienė.

Ministrė taip pat teigė, kad visiems pareigūnams yra užtikrinamas nuolatinis asmens apsaugos priemonių atnaujinimas iš valstybės rezervo.

„Tas procesas vyksta jau pakankamai gerai, jau visi įprato ir nuolatinis aprūpinimas būtiniausiomis priemonėmis vyksta visose viešųjų paslaugų teikimo ir valstybės, savivaldybės institucijose. Vyksta pirkimai ir nuolatinis papildymas“, – patikino R. Tamašunienė.

Kaip kalbėjo ministrė, pareigūnai funkcijas vykdo pasiskirstę pamainomis.

„Pareigūnai yra kitaip organizavę darbą – vyksta pamaininis darbas, taip pat pareigūnams rekomenduojama labai riboti savo socialinius kontaktus po darbo, laisvalaikiu. Jie aprūpinami reikalingomis apsauginėmis priemonėmis, vadovai stengiasi, kad kuo daugiau pareigūnų būtų išlaikyti“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Jos teigimu, didesni koronaviruso židiniai buvo policijos skyriuose Pasvalyje ir Radviliškyje.

„Pareigūnai jau sveiksta, grįžta į savo pareigas. Šiuo metu saviizoliacijoje yra apie 80 policijos pareigūnų, apie 20 pasieniečių, o atvejų yra pakankamai nedaug – vos keli susirgę pasieniečiai, policijoje daugiau, nes pati tarnyba yra didesnė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente taip pat“, – informavo R. Tamašunienė.

Pasak ministrės, kai kurios funkcijos perkeltos vykdyti nuotoliniu būdu – pavyzdžiui, skundų nagrinėjimas.

Ministrė: nesinorėtų, kad policijai dėl kaukių nedėvėjimo žmones tektų bausti

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad nesinorėtų, jog policija dėl apsauginių kaukių nedėvėjimo žmones drausmintų baudomis, kai jų dėvėjimas taps privalomas ir didžiuosiuose miestuose.

„Labai nesinorėtų, jeigu pareigūnams reikėtų drausminti žmones išrašant protokolus, nes tikrai didelė bauda ir pusė sumos yra 250 eurų“, – žurnalistams antradienį sakė R. Tamašunienė.

Tačiau, anot jos, pareigūnai stebės ir fiksuos kaukių nedėvėjimo pažeidimus.

„Reikia kaukes dėvėti, jas dėvėti taisyklingai, pareigūnai atkreips į tai dėmesį“, – teigė vidaus reikalų ministrė.

Apsauginių kaukių dėvėjimas visose viešose vietose privalomas savivaldybėse, kuriose įvestas karantinas.

Populiariausi

Sniegas ir pūgos Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.25 10:52

Sniego bus iki soties: pūgos kilti pradės jau antradienio naktį, o dalyje Lietuvos regionų pusnys gali siekti kelius intensyvus snygis truks mažiausiai pusantros paros; atnaujinta 13.04

12
Agnė Bilotaitė

Lietuvoje

2021.01.25 13:07

Ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną dar mėnesiui Dulkys spėja, kad balandžio 1 d. karantinas galėtų baigtis; atnaujinta 15.51

10
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.25 09:33

541 COVID-19 atvejis: židiniai fiksuojami įmonėse, tęsiasi protrūkis Klaipėdos vaikų globos namuose mirė 15 žmonių, o pasveiko – 133, atnaujinta 10.03

6