Lietuvoje

2020.10.27 15:03

Veryga: jei liga plis, Vyriausybė spręs dėl griežtesnių priemonių

atnaujinta 15.38
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.10.27 15:03

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį kalbėjo, kad Vyriausybė gali spręsti dėl griežtesnių ribojimų suvaldant COVID-19 situaciją. Visgi jis pabrėžė, kad pirmiausia reikėtų pradėti laikytis jau galiojančių priemonių.

A. Veryga vėl pabrėžė, kad Lietuva susiduria su sudėtinga situacija dėl sparčiai kylančio naujų koronavirusinės infekcijos atvejų skaičiaus. Jis sakė manantis, kad jei iki šiol buvo netikinčių virusu ar manančių ir jis nėra pavojingas, tai taip manančių nebėra.

„Turime, neabejotinai, eksponentinį atvejų augimą ir jokios abejonės nekelia, jis yra labai panašus į visoje ES esantį. Tie, kas stebi tarptautines naujienas, matė, kad vadinamajame senajame žemyne yra nustatoma praktiškai apie pusę naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, jei žvelgtume į visą pasaulį“, – komentavo A. Veryga.

Ministras taip pat dar kartą ragino nesirinkti į masinius renginius, tokius kaip krepšinio varžybos.

Lovų skaičius padidintas, bet pusė jų užimta

Ministras taip pat kalbėjo, kad COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičius yra padidintas nuo 400 iki 663. Tiesa, jau pusė jų yra užimtos. Skaičiuojama, kad vien savaitgalį ligoninėse atsidūrė 60 koronavirusu užsikrėtusių pacientų.

„Iš šitų lovų apie 50 proc. jau šiuo metu užimta. Skaičius pakankamai greitai auga, įstaigoms yra iššūkis lovas pertvarkyti, pritaikyti COVID-19 pacientams.

Noriu kreiptis į savivaldybes ir paraginti gydymo įstaigų steigėjus aktyviai bendradarbauti su organizuojančiomis ligoninėmis penkiuose regionuose ir greitai reaguoti į jų prašymus, nurodymus, patarimus dėl ligoninių lovų pertvarkymo“, – kalbėjo ministras.

Jis sakė girdintis nerimo ženklus iš Vilniaus, tad ragino sostinės savivaldybę bendradarbiauti su Santaros klinikomis ir nedelsiant spręsti klausimus dėl papildomų lovų įsteigimo, jų skaičiaus plėtimo.

„Rinkimai baigėsi, politikuoti nebereikia, dabar reikia dirbti, o darbų yra nemažai. Turime pasirūpinti pacientais“, – teigė A. Veryga.

Ministras taip pat ragino gydymo įstaigas „nežaisti“ ir nesidaryti remontų, nes tam, anot jo, dabar ne laikas. Kaip teigė A. Veryga, remontus reikėjo daryti vasarą. Todėl, jo teigimu, dabar, net jei ir būtų pinigų, nelaikas juos skirti gydymo įstaigų remontams.

„Ne dabar laikas remontus skyriuose darytis. Tikrai tie atsikalbinėjai yra keisti. Tai yra tiesiog bandymas išvengti covidinių ligonių guldymo, norint išlikti taip vadinama „švaria ligonine“. Taip išlikti nepavyks, jei ligonių skaičius augs, tai bus neišvengiama būtinybė ir teks ten guldyti pacientus“, – tvirtino ministras.

Galimos griežtesnės priemonės

Paklaustas, ar gali būti, kad šalyje bus įvesti griežtesni ribojimai, A. Veryga sakė, kad tokia galimybė nėra atmestina, tačiau pastebėjo, kad ir dabar galiojančių priemonių ne visi laikosi.

„Jeigu liga ir toliau plis, jeigu nesuveiks karantino priemonės, <...> be abejo, kad Vyriausybė spręs dėl griežtesnių priemonių. Bet noriu akcentuoti – mes nesilaikome ir tų priemonių, kurios yra priimtos.

Dar nesilaikėme to, kas priimta, o jau kalbame apie griežtesnes priemones. Gal yra pats laikas susiimti, nes prie kiekvieno po policininką nepastatysime ir net priėmus kažkokias drakoniškas priemones, viskas priklausys nuo to, ar visuomenė tų priemonių laikysis“, – komentavo A. Veryga.

Pasak jo, tokio karantino, koks buvo pavasarį, skelbti nereikėtų, tačiau griežtesnės priemonės gali būti įvedamos.

Portalas LRT.lt primena, kad antradienio ryto duomenimis Lietuvoje iš viso buvo nustatyta 11 362 susirgimo COVID-19 atvejų. Liga jau nusinešė 141 gyvybę, tačiau 4329 žmonės laikomi pasveikusiais.