Lietuvoje

2020.10.27 14:08

Vyriausybė keis COVID-19 valdymo strategiją: neliks mobiliųjų testavimo punktų, našta guls ant šeimos gydytojų pečių?

Veryga: tai – melagiena; atnaujinta 15.07
LRT.lt2020.10.27 14:08

Lietuvai fiksuojant itin aukštus COVID-19 susirgimų skaičius, panašu, kad Vyriausybė nusprendė imtis koronaviruso strategijos valdymo pokyčių.

Kaip rašo 15min.lt, Sveikatos apsaugos ministerijos paruoštame dokumente numatoma, jog nuo lapkričio vidurio šalyje nebeliktų mobiliųjų COVID-19 testavimo punktų, o pareiga siųsti tirtis galimai sergančius būtų perkelta ant šeimos gydytojų pečių.

Be to, dokumente nurodoma, jog pastariesiems tektų ne tik tikrinti galimai sergančius asmenis, juos testuoti, bet ir vėliau informuoti apie testų rezultatus.

Ministras informaciją neigia

Pats sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo, kad tokia paskleista informacija yra neteisinga, jis teigė, kad tai – melagiena.

„Tai yra melagiena, paskleista neteisinga informacija, ji yra neteisingai interpretuota. Nežinau, koks yra jos tikslas, noriu tik priminti, kad rinkimai baigėsi, nebėra jokio reikalo skleisti panašius dalykus ir dirginti visuomenę.

Niekas nesiruošia naikinti mobiliųjų punktų, yra ruošiamasi sudaryti papildomas galimybes pacientams. Ne visi pacientai gyvena didžiuosiuose miestuose, kur yra mobilūs punktai, kur galima išsitirti, nevisada yra paprasta nukeliauti“, – komentavo ministras.

Pasak jo, planuojama dar viena papildoma galimybė, kad COVID-19 tyrimą, kaip ir kitus tyrimus, bus galima atlikti pas šeimos gydytoją. Tik jis pabrėžė, kad koronaviruso tyrimas nebus atliekamas taip, kaip kiti tyrimai, o bus imamasi reikalingų saugumo priemonių.

LRT.lt primena, kad šiuo metu Lietuvoje per parą atliekama tūkstančiai COVID-19 testų, nemaža jų dalis – mobiliuosiuose punktuose.

Pavyzdžiui per praėjusią parą Lietuvoje buvo ištirti 9390 ėminiai. Primename, kad antradienio duomenimis užsikrėtusių per paskutinę parą skaičius Lietuvoje šiek tiek smuko – patvirtinti 413 teigiami testai.

Tiesa, fiksuotos penkių žmonių mirtys. Iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 11 tūkst. 362 asmenys, 6844 – tebeserga, 4329 – pasveiko. Nuo COVID-19 iš viso mirė 141 žmogus, dėl kitų priežasčių – 48.

Izoliacijoje šiuo metu yra 27 tūkst. 714 žmonių. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruotas 391 įvežtinis atvejis.

Populiariausi

Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.11.27 12:02

Dvi žinios iš Verygos: keisis izoliacijos tvarka jau persirgusiems COVID-19 ir nerimas dėl augančio mirčių skaičiaus griežtesnė tvarka gresia ugdymo ir prekybos sektoriams; atnaujinta 13.02

14
Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.11.27 07:43

Veryga apie tai, kaip sutiksime Kalėdas: esu labai skeptiškas, kad pavyks išsisukti vien rekomendacijomis COVID-19 audinių ūkyje „kelia nerimą“, laukiama veterinarinių išvadų