Lietuvoje

2020.10.27 14:30

Santaros klinikos skelbia, kad situacija kritiška, lovų koronaviruso pacientams pristigs per kelias dienas

atnaujinta 14.43
Domantė Platūkytė, LRT.lt2020.10.27 14:30

Beveik kiekvieną dieną Lietuvoje fiksuojami rekordiniai koronaviruso susirgimų skaičiai, o medikai nerimauja, kad situacija nebevaldoma, kad ligoninėse gali pritrūkti lovų. Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė antradienį sakė, kad situacija darosi kritiška, lovų ligoninėje pristigs per kelias dienas.

„Kiekvieną dieną daugėja pacientų, šiai dienai situacija galima sakyti kritiška su pacientais, nes mūsų (lovų užimtumas – LRT.lt) jau viršija 70 proc., pasiekėme 80 proc. lovų užimtumą“, – antradienį spaudos konferencijos metu sakė A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Pasak jos, viename klinikų korpuse liko tik penkios lovos, skirtos COVID-19 pacientams, jos šiandien bus užimtos. Klinikų vadovė informavo, kad šiuo metu privalu turėti atraminių ligoninių ir papildomų lovų jose, kadangi per kelias dienas jų pristigs.

Didžiausios viltys dedamos į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę, tačiau joje reikėtų perorganizuoti kai kurias paslaugas, o tam reikėtų 4–5 darbo dienų. Pasak A. Bilotienės-Motiejūnienės, tiek laiko būtų pakankamai.

„Tikimės, kad vis tik bendras darbas pagelbės, nes iki švenčių turime turėti pakankamai lovų“, – pabrėžė ji.

Dėl pagalbos buvo kalbėta ir su Ukmergės ligoninės vadovybe, ši ligoninė COVID-19 pacientams galėtų skirti 10 lovų, tačiau, sakė A. Bilotienė-Motiejūnienė, tai nėra išsigelbėjimas, kadangi per parą paguldoma po 10–12 žmonių. Tačiau Santaros klinikų atstovė ramino, kad alternatyvų yra ir dabar svarbu nuspręsti, kas kuriu etapu atsidaro.

Pasak A. Bilotienės-Motiejūnienės, šiuo metu ir Santaros klinikos analizuoja, kokias paslaugas galėtų perorganizuoti, kad pacientai neliktų be pagalbos. Ji taip pat tvirtino, kad darbuotojų ligoninėje turėtų užtekti – yra rezervinis sąrašas, peržiūrimos planinės paslaugos, dirbti į COVID-19 padalinius keliami darbuotojai iš kitų skyrių, gelbsti gydytojai rezidentai.

„Jie mūsų partneriai, atrama“, – teigė A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Situacija gali drastiškai keistis

Anot jos, visas darbas nuolat peržiūrimas ir perorganizuojamas, kad pagalba būtų suteikiama visiems, kam jos reikia.

„Mėginame organizuoti darbą pagal išgales, šiandien tai galime, nes turime tik 37 saviizoliacijoje esančius medikus. Tačiau kiekviena diena kitokia – atsiranda ir didesnis skaičius medikų, esančių saviizoliacijoje, yra galimybė susirgti, kadangi židinių pakankamai daug. Mūsų įstaiga ne išimtis“, – kalbėjo A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Santaros klinikų direktorė valdymui pridūrė, kad šiuo metu klinikose hospitalizuoti septyni sudėtingi pacientai, tačiau situacija gali keistis.

„Kaip drastiškai padėtis blogėtų sunku pasakyti, kadangi turime nemažai stebėjimui paliktų pacientų L korpuse Infekcinių ligų padalinyje. Vadinasi, gali drastiškai situacija keistis, bet šiuo metu turime 12 lovų, yra galimybė plėstis. Plečiame kitas reanimacijas, kad galėtume planines paslaugas dislokuoti į kitų reanimacijų patalpas“, – tvirtino A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Per paskutinę parą – 413 nauji susirgimai

Per paskutinę parą Lietuvoje patvirtinti 413 nauji susirgimai koronavirusu, pranešta, kad per 24 valandas nuo šios infekcijos mirė dar penki žmonės šalyje.

Kaip rašė BNS, pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad penkiose pagrindinėse šalies ligoninėse užimta 83 proc. COVID-19 pacientams skirtų lovų. Iš viso koronavirusu užsikrėtusiems pacientams ligoninėse Lietuvoje skirta 401 lova. Anot A. Verygos, ligoninės plečia skaičių, papildomai atlaisvinamos 262 lovos.

Kiek anksčiau pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 322 žmonės, 31 iš jų – reanimacijoje.

Populiariausi

Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.11.27 12:02

Dvi žinios iš Verygos: keisis izoliacijos tvarka jau persirgusiems COVID-19 ir nerimas dėl augančio mirčių skaičiaus griežtesnė tvarka gresia ugdymo ir prekybos sektoriams; atnaujinta 13.02

14
Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.11.27 07:43

Veryga apie tai, kaip sutiksime Kalėdas: esu labai skeptiškas, kad pavyks išsisukti vien rekomendacijomis COVID-19 audinių ūkyje „kelia nerimą“, laukiama veterinarinių išvadų