Lietuvoje

2016.01.28 15:32

Lietuva ir JAV stiprina bendradarbiavimą logistikos srityje

LRT.lt2016.01.28 15:32

Ketvirtadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su Lietuvoje viešinčiu JAV gynybos sekretoriaus pavaduotoju įsigijimams, technologijoms ir logistikai Alanu Estevezu, aptarė Lietuvos priimančiosios šalies paramą ir infrastruktūrą, skirtą sąjungininkų karių buvimui ir priėmimui, praneša Krašto apsaugos ministerija. 

„Tik kariniu požiūriu prasmingas sąjungininkų buvimas mūsų regione gali siųsti rimtą atgrasymo žinutę. Sąjungininkų koviniai vienetai ir iš anksto dislokuota karinė įranga ir ginkluotė yra mūsų manymu pagrindiniai  atgrasymo elementai. Esame jau dabar pasirengę priimti sąjungininkų bataliono dydžio kovines pajėgas ir suteikti visapusišką priimančiosios šalies paramą – reikiamą įrangą, infrastruktūrą, mokymo priemones“, – susitikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas. 

Ministras pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi papildomai plėsti ir investuoti į Mumaičių ar šalia esančios infrastruktūros teritorijas, jei JAV  nuspręstų Lietuvoje dislokuoti iki bataliono dydžio ginkluotės atsargas. 

„Matome Lietuvą kaip galimą JAV logistinį centrą regione“, – ministerijos pranešime spaudai cituojamas J. Olekas.

Susitikime JAV delegacijai pristatyti Lietuvos gynybiniai pasiekimai, gynybai skirti asignavimai, pajėgumų prioritetai,  planuojami Lietuvos kariuomenės projektai  logistikos,  infrastruktūros plėtros srityse, tarptautinių įsipareigojimų vykdymas. 

Svečiai apsilankė NATO energetinio saugumo kompetencijos centre ir susipažino su jo veikla, svarbiausiais projektais, kritinės energetinės infrastruktūros apsauga. Taip pat lankėsi Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe, kur svečiams buvo išsamiai pristatyta Lietuvos karinė ir civilinė infrastruktūra, logistinės galimybės priimti sąjungininkų pajėgas.

Anot ministerijos pranešimo, vizito pabaigoje numatomas apsilankymas Mumaičiuose, kur nuo praėjusių metų pabaigos laikoma JAV karinė technika ir įranga, kuri naudojama bendroms pratyboms su Lietuvos kariais.