Lietuvoje

2020.10.26 20:17

Rinkimai pažėrė intriguojančių dvikovų: Skvernelio kritimas, Gražulio „stebuklas“ ir istorinės lygiosios

Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.26 20:17

Konservatorės Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Gintarė Skaistė triumfavo ryškiausiose dvikovose prieš valdančiuosius – premjerą Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Tačiau šie sako – tuo tik džiaugiasi, esą galės skirti daugiau laiko šeimai. Itin daug dėmesio sulaukusioje Gargždų apygardoje laimėjo save išsikėlęs Petras Gražulis. Utenos apygardoje – istorinės lygiosios. 

Pilaitės-Karoliniškių apygardoje konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė laimėjo prieš ministrą pirmininką Saulių Skvernelį.

„Čia buvo simbolinė kova vienokios politikos prieš kitokią politiką, vienos kultūros prieš kitokią – neneigsiu, kai racionaliai įvertinu, kokios aplinkybės ir koks kandidatas, tai didelis dalykas laimėti tokioje kovoje“, – sakė Seimo konservatorių frakcijos narė.

Panašus scenarijus klostėsi ir Panemunės apygardoje, kur konservatorė Gintarė Skaistė be didelio vargo įveikė sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.

Žinios. Oficialu – karantinas skelbiamas ir didžiuosiuose miestuose

„Tai vienas iš matomiausių žmonių, manau, pergalė prieš jį ganėtinai simbolinė, bet svarbu laimėti ne tik prieš tokį stiprų konkurentą, bet laimėti būtent apygardos žmonių balsais“, – teigė G. Skaistė.

Tiek S. Skvernelis, tiek A. Veryga savo pralaimėjimą vertina taip pat – koją pakišo pareigos.

„Rezultatas tikrai neblogas – vienintelis Vilniuj patekau į antrą turą. Gyvenimo svajonė. <...> Tai geriausia žinia mano šeimai, artimiesiems ir man pačiam“, – tikino premjeras.

A. Veryga kalbėjo, kad pareigos neleido skirti laiko rinkėjams.

„Jei aš būčiau vienintelis Kaune iš mūsų partijos nelaimėjęs, tai reikėtų, matyt, sieti asmeniškai su manimi, bet matome tokią bendrą bangą, bendrą apsisprendimą. Iš esmės tai tam tikra tendencija balsuojant, matyt, už kryptį, ne tiek už žmones“, – sakė A. Veryga.

24 metus Seime praleidęs Petras Gražulis parlamente užsitikrino dar vieną kadenciją. Jis Gargžduose įveikė konservatorę Rasa Petrauskienę.

„Įvyko stebuklas – laimėjau prieš sistemą. Visas Vilnius, visas elitas prieš mane nusitaikė ir tikėjosi, kad nelaimėsiu, o čia gargždiškiai padarė stebuklą“, – teigė P. Gražulis.

Kad ir vienas balsas daug reiškia, įrodė Utena.

Po rinkimų nakties skaičiavimų socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas surinko lygiai tiek pat balsų kaip ir priešininkas konservatorių atstovas Edmundas Pupinis. Abu – po 7075 balsus.

„Kiekvienais metais pralaimiu geriau – likau ketvirtas, 2019 metais – antras, dabar – lygiosios, ne už kalnų, kai laimėsiu“, – su šypsena kalbėjo LSDP pirmininkas.

Neliko nieko kito – tik apygardoje perskaičiuoti balsus.

„Visi mes esam politikai – pirmininkas, ne pirmininkas – kovoti reikia iki galo ir reikia laimėti“, – sakė konservatorius E. Pupinis.

Jei skaičiai nepasikeis, laimėtoju bus skelbiamas E. Pupinis, nes surinko daugiau balsų pirmajame ture.

Tiesa, pirmadienį pavakare paaiškėjo, kad yra 7 „pasiklydę“ balsai iš išankstinio balsavimo, kurie ir gali būti lemiami. Rinkimų komisija galutinį rezultatą žadą jau antradienį.

Lig šiol opozicijoje buvusių partijų pirmininkus lydėjo sėkmė. Konservatorių lyderis Kaune – Centro-Žaliakalnio apygardoje įveikė valstietę Audronę Jankuvienę.

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Vilniaus senamiestyje laimėjo prieš konservatorių Mykolą Majauską.

O Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė, laimėjusi prieš konservatorę Dalią Asanavičiūtę, tapo Pasaulio lietuvių atstove Seime.

„Atstovausime pasaulio lietuviams, man garbė ir įpareigojimas“, – tikino A. Armonaitė.

Raudondvaryje keliais procentais iš socialdemokratės Ramintos Popovienės pergalę išplėšė prieš rinkimus pas liberalus perėjęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Populiariausi