Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.29 11:35

Kaip savo gerove rūpinasi Seimo nariai?

Seimo nariai turi neregėtą privilegiją – balsuoti už savo pačių gerovę. Politikams paprasta nuspręsti: nori didesnių atlyginimų – vienu mygtuko paspaudimu gali tai padaryti.

Tačiau visai kitokia situacija, kai balsuojama dėl projektų, kurie iš parlamentarų pareikalautų didesnės atsakomybės, – siūlymai griežtinti lankomumą, pažaboti išlaidavimą keliauja tiesiai į šiukšlių dėžę.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Pinigų karta“ buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas Vytautas Sinkevičius pasakoja, kad Seime nebelieka nei kairiųjų, nei dešiniųjų, kai sprendžiami pačių Seimo narių gerovę paliečiantys klausimai.

Ar Seimas veikia kaip mafijos šeimos? Tik 2014 m. į Seimą atėjęs Stasys Brundza atskleidžia, kad į naujus parlamentarus kolegos žiūri kreivai. „Man buvo sakoma: mes čia kaip šeima, kišimasis į nusistovėjusią tvarką yra netinkamas“, – pasakoja S. Brundza.

Politikai mėgsta ir prabangiai keliauti. Ar skrydžiuose į komandiruotes valgomi juodi ikrai ir liejasi šampano purslai, belieka tik spėlioti, tačiau politikai tikrai mėgaujasi kelionėmis verslo klase.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Pinigų karta“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi