Lietuvoje

2020.10.26 17:21

Neeilinė dvikova Utenoje – perskaičiavus balsus Pupinis pirmauja prieš Palucką, tačiau dar laukiama 7 auksinių balsų

atnaujinta 20.02
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2020.10.26 17:21

Utenos apygardoje per Seimo rinkimus suskaičiavus visus balsus paaiškėjo nedažnai pasitaikanti situacija – socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas ir konservatorių atstovas Edmundas Pupinis surinko po lygiai balsų. Kaip LRT RADIJUI sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė, perskaičiavus turimus balsus į priekį išsiveržė konservatorius E. Pupinis, tačiau tik antradienį bus gauti pasiklydę 7 išankstinio balsavimo balsai, jie gali nulemti laimėtoją.

Pirmadienio vakarą VRK svetainėje pasirodė duomenys, kad perskaičiavus turimus balsus į priekį dviem balsais išsiveržė E. Pupinis, jis surinko 7 072 balsus. G. Paluckas turi 7 070 balsus.

L. Matjošaitytė LRT RADIJUI patvirtino, kad vis dar laukiama 7 pasiklydusių balsų, kurie rinkimų svarstykles gali nusverti į kitą pusę.

„Apygardos rinkimų komisija perskaičiavo visus Utenos vienmandatės rinkimų apygardos rinkėjų balsus, visų apylinkių, ir nustatė, kad G. Paluckas surinko 7 070 rinkėjų balsų, o E. Pupinis – 7 072 balsus. Tai reiškia, kad ponas Pupinis šiuo metu pirmauja ir būtų laikomas rinkimų nugalėtoju šioje vienmandatėje rinkimų apygardoje, tačiau yra pasiklydę 7 išankstinio balsavimo vokai. Tie vokai jau rytoj (antradienį – LRT.lt) turėtų pasiekti Utenos apygardos rinkimų komisiją ir turėtų būti suskaičiuoti. Pasižiūrėsime, ar tie vokai bus tie auksiniai balsai, kurie nulems, kuris kandidatas iš taip nuožmiai besivaržančių gaus Seimo nario mandatą“, – LRT RADIJUI sakė L. Matjošaitytė.

Utenos rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Rolanda Gudynienė teigė, kad perskaičiuojant balsus paaiškėjo, jog buvo „susimaišę galiojantys biuleteniai su negaliojančiais“.

„Pasiskirstė su negaliojančiais, atsirado daugiau negaliojančių, kai kurie buvo neantspauduoti biuleteniai. Radom priskaitytus kaip galiojančius, bet nebuvo apylinkės anspaudo. Gal porą tokių buvo. Taip vienoj apylinkėje vienam nusiėmė (balsas – BNS), o kitoje – prisidėjo. Bet tokių apylinkių nebuvo daug. Daugumoje suskaičiuoti balsai tvarkingai buvo. Bet buvo kelios, kur buvo neatitikimai“, – aiškino R. Gudynienė.

Ji patikslino, kad antradienį prieš pietus laukiama pašto kurjerio su dar septyniais balsavusių gyventojų vokais.

„Kai gausime tuos vokus, skambinsime į Vyriausiąją rinkimų komisiją, partijų atstovams, gal jie norės jų atplėšime dalyvauti“, – R. Gudynienė.

Naujausiomis žiniomis, nugalėtoją šioje apygardoje gali lemti 7 balsai, kurie, manoma, pasimetė per išankstinį balsavimą.

Pasak VRK, pasiklydę vokai su balsais bus surinkti, o antrojo turo nugalėtojas šioje apygardoje turėtų paaiškėti antradienį.

Antrajame rinkimų ture Utenos apygardoje konservatorių atstovas E. Pupinis ir socialdemokratų lyderis G. Paluckas surinko po 49,04 proc. balsų.

Pirmajame rinkimų ture konservatorių atstovas E. Pupinis surinko 29,46 proc. balsų, o LSDP lyderis G. Paluckas liko antroje vietoje su 19,99 proc. balsų.

Populiariausi

Karantinas vilniuje

Lietuvoje

2020.12.01 09:15

Mokslininkų ir ekspertų išvada – viruso plėtra Lietuvoje lėtėja, bet karantino priemones reikia stiprinti ekspertas: karantinas šalyje buvo įvestas per vėlai; atnaujinta 09.50

10