Lietuvoje

2013.02.26 15:22

„Auksinis balsas“: Aistei Pilvelytei – geriausios Lietuvos rokerės titulas

2013.02.26 15:22

Susirgus Laurai Zigmantaitei, rokui skirtą ketvirtąjį „Auksinio balso“ gyvo garso koncertą pradėjo į Gwen Stefani įsikūnijusi Karina Krysko-Skambinė. Labai gerai įvertinta komisijos Karina atrodė kaip maištaujanti paauglė, kuriai, pasak komisijos, niekaip nepavyksta būti blogai. 

Susirgus Laurai Zigmantaitei, rokui skirtą ketvirtąjį „Auksinio balso“ gyvo garso koncertą pradėjo į Gwen Stefani įsikūnijusi Karina Krysko-Skambinė. Labai gerai įvertinta komisijos Karina atrodė kaip maištaujanti paauglė, kuriai, pasak komisijos, niekaip nepavyksta būti blogai.

Ruslanas Kirilkinas prieš pasirodymą juokėsi esąs vaikščiojantis anekdotas. Visų pirma dėl to, kad dainavo roką, kurio šiaip nemėgsta, visų antra – likus kelioms valandoms iki laidos pradžios vis dar nemokėjo atliekamos dainos žodžių.

„Nemoku meluoti, matote, net raudonis muša“, – akis nuleido Ruslanas. Tačiau ne dėl pamirštų namų darbų Ruslaną kritikavo komisijos nariai. Zita Kelmickaitė tikino, kad vaikinas roko vakarui per lyriškas. Į muzikologės kritiką Ruslanas atsakė, kad balsą dažnai reguliuoja itin aptempti džinsai. Tuo tarpu Zbignevui Levickiui Ruslanas priminė rokerį po triukšmingo vakarėlio: „Esate iš tų blogųjų rokerių, ir tai yra gerai“.

Violeta Tarasovienė, susirinkusi aukščiausius balus, vienintelė pasirinko lietuvišką roko kūrinį. „Man patinka jūsų šaukiamas „a“, tai liudija, kad tikriausiai esate buvusi roko koncerte", – per dantį Violetą traukė Z. Levickis, o kitas komisijos narys Vladimiras Prudnikovas patarė primadonai pailsinti balsą.

Šįkart „ilsėjosi" ir Zita Kelmickaitė, mat ją kamavo peršalimas: „Kalbu trumpiau, nes bėga nosis“, – teisinosi radijo laidų vedėja, o Andrius Rožickas piktdžiugiškai juokavo, kad teks dažniau Zitą kišti eketėn.

Vaidui Baumilai, kaip ir R. Kirilkinui, roko žanro iki „Auksinio balso“ išbandyti neteko. „Jį pažįstu tik iš paskaitų, tai visiškai skiriasi nuo to, ką dainuoju kasdien“, – tikino dainininkas.

Tačiau, matyt, Vaidui teks keisti savo repertuarą, nes komisija liaupsių vaikinui negailėjo: gyrė ir jo išvaizdą, ir šokio sugebėjimus bei linkėjo Lietuvai daugiau tokių atlikėjų, o dėl emocingesnių pasirodymų ateičiai patarė arba supykti, arba įsimylėti.

Viena projekto lyderių Vilija Matačiūnaitė džiaugėsi laidos tema: „Su roku draugauju nuo vaikystės. Esu net keliose roko grupėse dainavusi ir tikrai nesiskųsiu, kaip sunku atlikti šį žanrą, nes tie, kurie manęs nemėgsta tik apsidžiaugs“, – kaip tikra rokerė emocijoms nepasidavė atlikėja.

„Jūs labai stipri ir laisva moteris. Ir tai matyti", – po aukščiausiais balais įvertinto pasirodymo Vilijai komplimentus žėrė operos solistas V. Prudnikovas, pagyrų negailėjo ir kiti komisijos nariai.

Pirmasis Valstybinio simfoninio orkestro smuikas Z. Levickis net piktinosi: „Norėjau jums rašyti mažiau, bet negaliu“.

„Džeržgiančio balso aš niekaip neišspausiu. Nėra roko mano balse, bet ką padarysi“, – pečiais prieš pasirodymą gūžčiojo aukščiausio vyriško balso savininkas Viktoras Gerasimovas. Nepaisant to, kad roko savyje turi mažai, šį žanrą atlikėjas prisipažino mėgstantis  – už pažintį su juo dėkoja tėvui.

Ir dėkoti buvo už ką – Viktoro pasirodymas ant kojų pastatė publiką ir sulaukė milžiniškų ovacijų, o jį devynetu ir aštuonetu įvertinę V. Prudnikovas ir Z. Levickis buvo „nubaubti“.

Visus dešimtukus surinkusiai Aistei Pilvelytei dainuoti roką sekėsi žymiai geriau, negu vėliau seksis plautis tatuiruotes, kuriomis atlikėją pasirodymui padabino stilistai.

Kūno piešiniai studijoje įplieskė stiprią diskusiją. A. Rožickas net pasiteiravo Z. Kelmickaitės, ar ji neturi tatuiruotės: „Jums labai tiktų „Ryto suktinis“ ant nugaros, – juokėsi Andrius, o Zita netruko atsikirsti. - Manau, norėtumėte, kad ten būtų propeleris“.

„Bent jau galėsiu išsirėkti“, – prieš pasirodymą nekantravo Česlovas Gabalis, kuris, rodos, gimė dainuodamas roką. Dar mokykloje su draugais jis laimėjo geriausios roko grupės konkursą, rokui jis ištikimas iki šiol.

„Šis vakaras įrodė, kad Aistė ir Česlovas yra geriausi Lietuvoje roko atlikėjai, – rokerį gyrė Z. Levickis, kuriam antrino profesorius V. Prudnikovas. – Tu esi tikras karalius“.

Česlovas ir Aistė iš komisijos susirinko visus dešimtukus, tačiau žiūrovų favoritė ir toliau išlieka Vilija Matačiūnaitė, antroje ir trečioje vietoje – Ruslanas ir Česlovas.

Visų koncertų bendroje komisijos ir žiūrovų vertinimo lentelėje lyderių trejetukas atrodo taip: V. Matačiūnaitė, R. Kirilkinas ir V. Baumila.