Lietuvoje

2020.10.26 19:55

LRT trumpai. Kokių taisyklių nuo trečiadienio turėsite laikytis, jei gyvenate ten, kur paskelbtas karantinas

LRT.lt, BNS2020.10.26 19:55

Vyriausybė pirmadienį nusprendė, kad karantinas nuo trečiadienio bus įvedamas didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, taip pat Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų ir Vilniaus rajonuose. Iš viso Lietuvoje karantino režimas įvedamas 21 savivaldybėje. Taip pat buvo sugriežtintos karantino taisyklės. Ką tai reiškia?

Vyriausybė pirmadienį ne tik išplėtė karantino vietovių sąrašą, bet ir paskelbė naujus ribojimus.

– Vietovėse, kur galioja karantino režimas, bus privalu dėvėti kaukes viešose vietose. Kaukės bus privalomos vyresniems nei šešerių metų asmenims.

– Yra kelios išimtys. Kaukių nereikės išvykus už gyvenamųjų teritorijų, kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Kaukių nereikės dėvėti sportuojantiems asmenims, dalyvaujantiems aukšto meistriškumo varžybose, instruktoriams, teisėjams, neįgaliems asmenims.

– Karantino teritorijoje įvedamos griežtesnės žmonių srauto kontrolės taisyklės kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose – jos turės užtikrinti ne mažesnį kaip dešimties kvadratinių metrų plotą vienam lankytojui.

Bus siūloma į sporto renginius neįsileisti žiūrovų

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį taip pat įspėjo, kad per artimiausią Vyriausybės posėdį – trečiadienį – bus siūloma uždrausti renginius. Jei tam Vyriausybė pritartų, į sporto rungtynes nebebūtų įleidžiami žiūrovai. Tokie griežtesni draudimai įsigaliotų nuo penktadienio.

„Būtų nustatoma, kad yra draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai ir susibūrimai, išskyrus, aukšto meistriškumo sporto varžybas, kurios vyksta be žiūrovų. Tai reiškia arenose visos varžybos, kurios iki šiol vyko su žiūrovais, jos turės vykti be žiūrovų“, – pirmadienį žurnalistams sakė A. Veryga.

Pasak A. Verygos, draudimas negaliotų kultūriniams renginiams, kuriuose bilietai parduodami elektroniniu būdu, užtikrinama patekimo kontrolė ir dviejų metrų atstumas tarp žiūrovų.

Karantino ribojimai, kurie galioja šiuo metu:

Judėjimas: ribojamas keliavimo tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto intensyvumas – kai išvykstama už savivaldybės teritorijos ribų, keliautojams leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.

Apsaugos priemonės ir atstumas: viešose vietose turi būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius. Būtina laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų. Šios nuostatos netaikomos, kai dalyvaujama laidotuvėse.

Viešojo ir privataus sektoriaus veikla: valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu – darbuotojų rotacijos principu.

Parduotuvių, kioskų, kitų prekybos bei paslaugų teikimo vietų patalpose, teritorijose, šalia jų ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Pacientų lankymas: draudžiamas asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientų, pacientų iki 14 metų ir gimdyvių lankymą.

Socialinių paslaugų teikimas: draudžiamas gyventojų lankymas visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose. Rekomenduojama riboti vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centrų veiklą.

Savivaldybių administracijos privalo užtikrinti vaikų ir žmonių su negalia priežiūrą išimtiniais atvejais įstaigose, jeigu tokia priežiūra neįmanoma namuose.

Religinės apeigos: rekomenduoti savivaldybių teritorijose veikiančioms religinėms bendruomenėms organizuoti religines apeigas tokiu būdu, kad būtų išvengta susibūrimų, arba susilaikyti nuo religinių apeigų atlikimo.

Populiariausi

Karantinas vilniuje

Lietuvoje

2020.12.01 09:15

Mokslininkų ir ekspertų išvada – viruso plėtra Lietuvoje lėtėja, bet karantino priemones reikia stiprinti ekspertas: karantinas šalyje buvo įvestas per vėlai; atnaujinta 09.50

10