Lietuvoje

2020.10.26 14:04

LVAT atmetė buvusios prokurorės Aliukonienės skundą dėl atleidimo

BNS2020.10.26 14:04

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas praėjusią savaitę atmetė buvusios prokurorės Ritos Aliukonienės skundą dėl atleidimo, pirmadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Pasak prokuratūros, šiuo sprendimu teismas patvirtino birželio gale Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) priimtą sprendimą, kuriuo atleistos Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės R. Aliukonienės skundas buvo atmestas kaip nepagrįstas.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis R. Aliukonienę dėl šiurkščių tarnybinių pažeidimų atleido 2017 metų kovą. Būtent šį sprendimą buvusi prokurorė ir siekė panaikinti.

Birželį bylą išnagrinėjusi VAAT teisėjų kolegija konstatavo, jog R. Aliukonienė, eidama Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pareigas, padarė keturis tarnybinius nusižengimus, kuriais sulaužė prokuroro priesaiką Lietuvos valstybei, pažemino bei diskreditavo prokuroro gerą vardą, šiurkščiai pažeidė baudžiamajame procese bei Prokurorų etikos kodekse įtvirtintus principus bei reikalavimus.

Pasak teismo, nustatytais pažeidimais buvo padaryta žala prokuratūrai ir valstybei, kadangi šie veiksmai prieštarauja visuomenėje galiojančioms moralės normoms ir padaryti tarnybiniai pažeidimai padarė didelė žalą prokuratūrai kaip institucijai – pažemintas prokuroro kaip valstybės pareigūno vardas bei prokuratūros kaip institucijos autoritetas.

Teismo vertinimu, tarnybinį patikrinimą atlikusi prokuratūra laikėsi reikalavimų ir nepažeidė pagrindinių procedūrų ir taisyklių.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) pernai birželį R. Aliukonienę ir verslininką Arūną Cicėną galutinai pripažino kaltais dėl bandymo papirkti LAT teisėją Viktorą Aiduką.

Buvusiai prokurorei ir A. Cicėnui paskirtos trejų metų lygtinės laisvės atėmimo bausmės.

Bylos duomenimis, Vilniaus apygardos prokuratūroje dirbusi R. Aliukonienė 2016 metų pabaigoje, veikdama kartu su A. Cicėnu, nurodė, kad gali pasinaudoti savo pažintimi su LAT teisėju V. Aiduku, ir susitarė per A. Cicėną priimti ne mažesnį nei 15 tūkst. eurų kyšį. Pinigai neva turėjo būti skirti teisėjų kolegijos pirmininkui kasacine tvarka nagrinėjamoje rezonansinėje Darbo partijos byloje.

Teisėsauga įtarė, kad dėl kyšio galėjo būti tartasi, siekiant dabar jau buvusio „darbiečio“ Vytauto Gapšio išteisinimo.

R. Aliukonienė teismui neigė reikalavusi kyšio, esą blefavo ir žaidė, tik norėjo patikrinti A. Cicėno ir V. Gapšio santykius, jų draugystę.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Populiariausi

Sniegas ir pūgos Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.25 10:52

Sniego bus iki soties: pūgos kilti pradės jau antradienio naktį, o dalyje Lietuvos regionų pusnys gali siekti kelius intensyvus snygis truks mažiausiai pusantros paros; atnaujinta 13.04

12
Agnė Bilotaitė

Lietuvoje

2021.01.25 13:07

Ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną dar mėnesiui Dulkys spėja, kad balandžio 1 d. karantinas galėtų baigtis; atnaujinta 14.28

9
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.25 09:33

541 COVID-19 atvejis: židiniai fiksuojami įmonėse, tęsiasi protrūkis Klaipėdos vaikų globos namuose mirė 15 žmonių, o pasveiko – 133, atnaujinta 10.03

6