Lietuvoje

2020.10.26 10:54

Būsimąja premjere įvardijama Šimonytė po susitikimo su Nausėda tikisi darnos: didelių ginčų nebus

Atnaujinta 12.17
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.10.26 10:54

Seimo rinkimus laimėjusių konservatorių kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė teigia tikinti, kad valdančiajai koalicijai pavyks sėkmingai bendradarbiauti su šalies vadovu Gitanu Nausėda. Anot jos, nors požiūris į gerovės valstybę gali skirtis, didelių ginčų su prezidentu neturėtų kilti.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Seimo rinkimuose iškovojo 50 mandatų parlamente. Konservatoriai paskelbė pradėję derybas dėl valdančiosios koalicijos su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija.

Pirmadienio rytą I. Šmonytė ir TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis susitiko su prezidentu G. Nausėda. I. Šimonytė po susitikimo sakė, kad iš šalies vadovo išgirdo pasiūlymą toliau bendradarbiauti. Kandidatė į premjerus tvirtino, jog jos ir G. Nausėdos požiūris į gerovės valstybę iš esmės nesiskiria, tad, jos manymu, didelių ginčų tarp jų kilti neturėtų.

Šimonytė po susitikimo su Nausėda: požiūris į gerovės valstybę nesikeičia, didelių ginčų kilti neturėtų

„Niekada nebuvo kažkokio labai konceptualaus ginčo. Tai yra ne užvadinimo, o turinio klausimas. Man atrodo, bet kas, kas skaitė mūsų programą, o prezidentas, kaip atrodo iš pokalbio, galima suprasti, mūsų programą skaitė ir yra susipažinęs, tai tikrai matys, kad esminės prieštaros nėra ir būti negali. [...]

Gerovės valstybė yra neįmanoma be pasitikėjimo, o ką mes norime pirmiausia pasiekti, tai atkurti pasitikėjimą tiek politikais, tiek ir politiniais sprendimais. Tai manau, kad čia labai didelių ginčų nebus “, – žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Ji tikino, kad TS-LKD žada mažinti socialinę, pajamų nelygybę Lietuvos visuomenėje, tačiau, jos teigimu, to siekti jie žada ne „išmokų politikos“ būdu.

Tikino einantys į derybas be raudonų linijų

G. Landsbergis žurnalistams sakė, kad su G. Nausėda konkrečiai apie tai, kaip bus formuojamas ministrų kabinetas dar nekalbėjęs. Anot jo, su šalies vadovu aptarta tai, kaip TS-LKD įsivaizduoja derybas su potencialiais partneriais dėl valdančiosios koalicijos formavimo.

„Į derybas ateiname be raudonų linijų. Esame pirmiausia pasiruošę išklausyti koalicijos partnerius“, – tikino politikas.

I. Šimonytė tikino, kad derybose būsimų koalicijos partnerių mandatų skaičius parlamente bus svarbus pradinei diskusijai, tačiau svarbiausias kriterijus, renkantis kandidatus į svarbias pozicijas, anot politikės, bus asmens kompetencija, nuveikti darbai.

I. Šimonytė, paklausta apie klausimus, dėl kurių, tikėtina, TS-LKD sutars su Laisvės partija ir Liberalų sąjūdžiu, įvardijo neigiamą požiūrį į paslaugų, institucijų „suvalstybinimą“. Anot jos, reikia nepamiršti ir antimonopolinių reguliavimų, tačiau kartu neleisti valstybei reguliuoti laisvos rinkos.

„Į verslą valstybė mestis turėtų pačiu pačiu kraštutiniu atveju, kai visiškai niekas neveikia. Čia, matyt, mes neblogai sutariame“, – teigė kandidatė į premjeres.

„Reikia kuo mažiau gniuždyti ar pančioti žmones reikalavimais, kurie nekuria didelės pridėtinės vertės, o kuria tik biurokratinį ir administracinį srautą“, – apie kitą apsektą, dėl kurio būsimieji koalicijos partneriai galėtų sutikti, kalbėjo I. Šimonytė.

Populiariausi

Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.11.27 12:02

Dvi žinios iš Verygos: keisis izoliacijos tvarka jau persirgusiems COVID-19 ir nerimas dėl augančio mirčių skaičiaus griežtesnė tvarka gresia ugdymo ir prekybos sektoriams; atnaujinta 13.02

14
Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.11.27 07:43

Veryga apie tai, kaip sutiksime Kalėdas: esu labai skeptiškas, kad pavyks išsisukti vien rekomendacijomis COVID-19 audinių ūkyje „kelia nerimą“, laukiama veterinarinių išvadų