Lietuvoje

2016.01.27 20:15

VTEK netirs A. Pitrėnienės kelionės į Londoną

Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.27 20:15

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nepradėti tyrimo dėl švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės kelionės į Londoną kartu su sutuoktiniu. 

Komisija įvertino ministerijos ir ministrės pateiktus dokumentus dėl kelionės išlaidų ir patarė ateityje vengti panašių situacijų.

„Situacija buvo vertinta viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo požiūriu. Ministrė šiuo požiūriu nepriėmė jokio sprendimo dėl privataus asmens ir interesų konfliktas jai šiuo atveju nekilo. Pagal pateiktus dokumentus matyti, kad už visas išlaidas, susijusias su vyro kelione, padengė pati ministrė iš savo asmeninių lėšų“, – sprendimą aiškino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atstovė žiniasklaidai Eglė Ivanauskaitė.

Praėjusią savaitę į Didžiosios Britanijos sostinėje vykusį Pasaulio švietimo forumą išvykusi Švietimo ir mokslo ministrė su savimi pasiėmė ir sutuoktinį Aurelijų Pitrėną.

Marijampolės politikas interesų konflikto neišvengė

VTEK nusprendė, jog Marijampolės savivaldybės tarybos narys Povilas Isoda pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, rašoma pranešime spaudai.

2014 m. balandį, būdamas Igliškėlių kaimo bendruomenės nariu, politikas tarybos posėdyje balsavo už šio kaimo bendruomenės projektą pėsčiųjų takui sutvarkyti ir finansavimo tam skyrimą.

VTEK pažymi, kad narystė asociacijose pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą besąlygiškai priskiriama prie interesų konfliktą galinčių sukelti aplinkybių.

Matydamas, kad turi spręsti klausimą, susijusį su narystės ryšiais jį saistančia asociacija, politikas turėjo apie tai informuoti kitus minėto savivaldybės tarybos posėdžio dalyvius ir nusišalinti nuo visų kitų su šiuo klausimu susijusių veiksmų.

Pratęstas tyrimas dėl Pagėgių vicemero elgesio

Siekiant surinkti papildomos informacijos, Komisija nusprendė pratęsti tyrimą dėl buvusio Pagėgių vicemero ir UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojo Vytauto Stanišausko elgesio.

Aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų, draudžiančių vienerius metus įsidarbinti kontroliuotos įmonės vadovu ar jo pavaduotoju. 

Pagėgių savivaldybės tarybos nariai Edgaras Kuturys ir Algis Grublys pranešė, jog V. Stanišauskas nuo 2011 m. gruodžio iki 2015 m. gegužės ėjo UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ stebėtojų tarybos pirmininko pareigas ir buvo tiesiogiai susijęs su šios įmonės veiklos priežiūra bei sprendimų priėmimu valdymo, turto tvarkymo ir kontrolės srityse.

Teigta, jog pasibaigus jo, kaip stebėtojų tarybos nario bei Pagėgių vicemero kadencijoms, V. Stanišauskas įsidarbino minėtoje bendrovėje direktoriaus pavaduotoju.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.