Lietuvoje

2020.10.26 11:25

Laisvės partijos lyderė Armonaitė apie partnerystės įteisinimą: užsienio patirtis rodo, kad tai galima greitai įgyvendinti

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.10.26 11:25

Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė sakė, kad partija kol kas neskaičiavo, į kiek ministrų portfelių galėtų pretenduoti, bet darsyk priminė, kad Laisvės partijai svarbiausia švietimas, ekonomika ir žmogaus teisės. Laisvės partijos frakcijoje Seime dirbs 11 politikų – tiek mandatų per abu turus pelnė ši partija. 

Laisvės partija į ministerijų dalybas ners vėliau, kai su koalicijos partneriais sutars dėl tikslų, taip tikino A. Armonaitė.

„Turiu svajonę, kurią, tikiuosi, įgyvendinsime, kad formuodami koaliciją pirmiausia susitarsime dėl tikslų ir tada kalbėtume apie priemones, o tada – apie kėdes. Mes kalbėjome apie švietimą, ekonominę laisvę, žmogaus tesisių problemas, o tai suponuoja, kad Laisvės partija šiose srityse norėtų veikti.

Armonaitė: tikiuosi, kad formuodami koaliciją pirmiausia susitarsime dėl tikslų

Tačiau labai svarbu susiderinti su koalicijos partneriais, kandidate į premjeres, su prezidentu, kuris taip pat turės tvirtą žodį čia. Šiandien sakyti, kad norėtume į vieną ar kitą ministeriją, man būtų labai neatsakinga. Nenorėčiau to daryti“, – kalbėjo Laisvės partijos lyderė.

Ji nemano, kad dėl švietimo ministro portfelio susikirs Laisvės partijos ir Liberalų sąjūdžio, kuris aiškiai išsakė tokią ambiciją, interesai.

„Daugiau kandidatūrų į tokią svarbią poziciją yra gerai Lietuvai. Ne tik Laisvės partija turės ne vieną kandidatą į šią ministeriją, kitos partijos taip pat turės – ne tik liberalai, bet ir Tėvynės Sąjunga. Tad reikės išsirinkti geriausią, kuris galės įgyvendinti idėjas“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Ji pabrėžė, kad prioritetai bus teikiami pertvarkant mokytojų rengimą, įvedant stipresnį IT mokymą mokyklose.

Partijos atstovė Evelina Dobrovolska pabrėžė, kad Lietuva dešimtmetį neparengia Tautinių mažumų įstatymo. Ji žadėjo siekti arba naujo teisės akto, arba esamų teisės aktų pakeitimo apibrėžiant tautinių mažumų teises. Taip pat Laisvės partija sieks originalios rašybos pavardžių įrašų pagrindiniame asmens dokumento puslapyje.

A. Armonaitė priminė ir kitus partijos užmojus.

„Mes kalbame apie psichotropinių medžiagų dekriminalizavimą be tikslo platinti ir partnerystės įstatymą, įteisinantį šeimos santykiu. Mūsų kolegų patirtis užsienio parlamentuose rodo, kad galima gana greitai įgyvendinti tokius dalykus per daug nesugaištant laiko, tiesiog išsprendžiant žmonėms jautrias problemas“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Laisvės partijos vadovė A. Armonaitė nurodė ir kad labai svarbu įveikti antrąją koronaviruso bangą.

„Norėtųsi, kad visuotinio karantino nebūtų. Bet jei turėsime tūkstančius atvejų, neturėsime kitos išeities. Laisvės partija siūlys daugiau atvirumo, susitelkimo, tiesos sakymo ir greitus sprendimus“, – vadino partijos lyderė.

Ji pabrėžė darbo ir mokymosi nuotoliniu būdu svarbą pandemijos metu.

Laisvės partijos (LP) frakcijoje Seime dirbs 11 politikų – daugiamandatėje apygardoje išrinkti Aušrinė Armonaitė, Morgana Danielė, Tomas Vytautas Raskevičius, Vytautas Mitalas, Monika Ošmianskienė, Evelina Dobrovolska, Artūras Žukauskas ir Kasparas Adomaitis. Prie jų prisijungs vienmandatėse apygardose išrinkti Aušrinė Armonaitė, Marius Matijošaitis ir Silva Lengvinienė.

Kadangi A. Armonaitė nugalėjo ir vienmandatėje apygardoje, į Seimą su Laisvės partija pagal sąrašą pateko ir Ieva Pakarklytė.

Populiariausi

Ingridos Šimonytės ministrų kabinetas

Lietuvoje

2020.12.04 12:06

Nausėdos verdiktas – įvardijo, kurių Šimonytės teiktų kandidatų neskirs ministrais Armonaitė: naujas kandidatas – artimas partijos vertybėms; atnaujinta 13.47

14
Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.12.04 16:01

Veryga: karantiną bus siūloma pratęsti iki gruodžio 31 dienos pranešė, kaip galėtų griežtėti karantinas

Aurelijus Veryga

Lietuvoje

2020.12.04 13:14

Laikinasis ministras: kitą savaitę bus svarstomos naujos karantino griežtinimo priemonės nesutinka su Šimonytės kritika NVSC; atnaujinta 15.15

6