Lietuvoje

2020.10.26 10:11

Liberalų sąjūdžio lyderė neslepia ambicijos dėl trijų ministrų portfelių ir Seimo pirmininko posto

įvardino dviejų galimų ministrų pavardes
Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.10.26 10:11

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pirmadienio rytą išvardino tris ministerijas, į kurias pretenduotų jos vadovaujama partija. Be to, ji neslėpė ambicijos dėl Seimo pirmininko posto. Liberalų sąjūdžio frakciją Seime sudarys 13 politikų – tiek mandatų ši partija pelnė per rinkimus.

V. Čmilytė-Nielsen per konferenciją rinkimų rezultatams pristatyti sakė, kad formuojant koaliciją kalbėtų apie tris ministerijas – Švietimo, Aplinkos apsaugos ir Ekonomikos ir inovacijų. Be to, anot jos Liberalų sąjūdis, kaip antrą rezultatą parodęs koalicijos partneris, galėtų pretenduoti ir į Seimo pirmininko postą.

V. Čmilytė-Nielsen savo partijos rezultatus įvertino nuotoliniu būdu, nes yra izoliacijoje dėl koronaviruso. Ji pabrėžė, kad antrasis rinkimų turas buvo sėkmingas.

Liberalų sąjūdis neslepia ambicijų pretenduoti į Seimo pirmininko postą, nusitaikė ir į tris ministerijas

Partija numato, kad galimai aplinkos apsaugos ministru taptų Liberalų sąjūdžio pirmininkės pavaduotojas Simonas Gentvilas, partijos narys Simonas Kairys galėtų tapti ekonomikos ir inovacijų ministru, užsiminta, kad jis galėtų pretenduoti ir į kultūros ministro postą, o Seimo pirmininko postas tektų V. Čmilytei-Nielsen.

Švietimo ministro kandidato partija neatskleidžia.

„Mes negalime įžengti kaip mažesnieji partneriai į Švietimo ministeriją be konservatorių užnugario. O dėl aplinkos ministro – tai vienas toks bazinis dalykas, kad Europos Komisija paskelbė ambicingesnį žaliąjį kursą, o aplinkos ministras Mažeika ištarė tokią skandalingą frazę, kad jis yra mums per ambicingas. Šiaip turėtų visa politika paremta tuo, kad mes su Virginijumi Sinkevičiumi turėtume siekti maksimumo, nes mums apsimoka būti Europos priešakyje“, – apie ministrų postus, dėl kurių varžysis, apibrėžė S. Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio narė Edita Rudelienė pabrėžė savivaldos stiprinimą.

„Mes kalbėtume apie žemių funkcijų perdavimą, apie biudžeto formavimo klausimus, bedarbių reikalus, skolinimo limitus“, – apibrėžė E. Rudelienė, kuri nelaimėjo Seimo nario mandato ir liks dirbti Trakų mere.

S. Gentvilas nemato problemų dėl koalicijos tariantis su Laisvės partija, anot jo, daugiau problemų kils laviruojant konservatoriams.

„Su Laisvės partija matau ilgą meilės istoriją. Liberalų rinkėjams labai pasisekė“, – dviejų partijų santykius apibūdino S. Gentvilas. Jis pabrėžė, kad partijos yra giminingos, o skirtumai kilo labiau asmenybiniai, o ne dėl nuostatų.

V. Čmilytė-Nielsen nurodė, ko norėtų išsyk imtis startavus naujam Seimui.

„Svarbiausia perimti tuos darbus, kurie buksuoja, be kurių neįsivaizduojame ėjimo į priekį“, – sakė partijos vadovė.

Ji išskyrė sveikatos sektorių ir finansus.

„Liberalų sąjūdžiui yra svarbios kelios temos ir koalicijos derybose akcentuosime jas. Tai mokestinės bazės stabilumas, per ketverius metus matome daug chaoso šioje srityje“, – nuotoliniu būdu kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Ji sakė, kad partijos tikslas yra atsisakyti nereikalingų mokesčių.

Liberalų sąjūdžio lyderė pabrėžė, kad privalu didinti finansavimą vienam mokiniui. Taip pat kad neformaliojo švietimo krepšelis pasiektų 85 proc. vaikų iki kadencijos pabaigos.

Taip pat ji išskyrė aplinkosaugą ir regionų politiką.

Lietuvos Liberalų sąjūdžio frakciją Seime sudarys 13 politikų. Daugiamandatėje apygardoje čia buvo išrinkta Viktorija Čmilytė-Nielsen, Eugenijus Gentvilas, Viktoras Pranckietis, Virgilijus Alekna, Simonas Gentvilas ir Kęstutis Glaveckas.

Kadangi savo vienmandatėse pergalę šventė V. Čmilytė-Nielsen, V. Pranckietis ir S. Gentvilas, į Seimą pagal sąrašą dar pateko Andrius Bagdonas, Arminas Lydeka ir Raimundas Lopata. Taip pat į Seimą pateko vienmandatėse apygardose nugalėję Liberalų sąjūdžio atstovai – Romualdas Vaitkus, Jonas Varkalys, Ričardas Juška ir Juozas Baublys.

Populiariausi

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje skiepijami medikai antrąja vakcina nuo COVID-19

Lietuvoje

2021.01.17 11:01

Antrą COVID-19 vakcinos skiepą gavę šalies medikai: tai – viltis grįžti į ankstesnį gyvenimą papildyta Kauno klinikų ir Santaros klinikų informacija; atnaujinta 15.00

31