Lietuvoje

2020.10.26 09:50

Karbauskis tikisi, kad būsimoji valdžia nesiruošia naikinti sprendimų dėl vaiko pinigų ir pensijų

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2020.10.26 09:50

Po antrojo turo antrojoje vietoje likusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) teigia, jog yra pasiruošusi dirbti opozicijoje, tačiau ruošiasi apginti sprendimus, kurie buvo priimti valdant jiems.

„Būsima, tikriausiai, premjerė sakė, kad jie nesiruošia naikinti mūsų sprendimų dėl vaiko pinigų, pensijų. Tikėkimės, kad taip ir bus“, – pirmadienį vykusios spaudos konferencijos metu sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Karbauskis: matėte, kaip mums buvo sunku, taip pat bus sunku ir dabartinei valdžiai

Seimo rinkimų antrajame ture daugiausiai mandatų iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Sėkmė konservatoriams šypsojosi ir pirmajame ture, taigi jie laimėjo 2020 metų Seimo rinkimus ir formuos valdančiąją koaliciją.

Mėgins apginti priimtus sprendimus

Atvykęs į spaudos konferenciją, R. Karbauskis padėkojo rinkėjams, tačiau pripažino konservatorių pergalę.

„Akivaizdu, kad valdžios formavimo iniciatyva yra patikėta konservatoriams. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi gana daug Seimo narių mandatų, kad būtų opozicijos stuburu. Tą suprantame ir ruošiamės šią pareigą vykdyti“, – kalba R. Karbauskis.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga taip pat pridūrė, kad dabar partijos pareiga bus prižiūrėti, jog priimti sprendimai be reikalo nebūtų naikinami ten, kur buvo pasiekti žymūs rezultatai.

R. Karbauskio teigimu, partijai būnant opozicijoje bus ypač svarbu ir toliau užtikrinti vaistų kainų reguliavimo politiką, alkoholio kontrolę ir kitus klausimus, kurie buvo priimti. Partijos pirmininkas dar kartą akcentavo ir 13-osios pensijos svarbą.

Anot R. Karbauskio, jeigu valdančiąją daugumą sudarys trys šiuo metu deklaruojamos partijos, ji bus nuolat įtampoje: „Tokių sprendimų, kaip marihuanos įteisinimas, šiame Seime įgyvendinti neįmanoma todėl, kad mes turime visiškai kitokį matymą.“

Karbauskis: dabartinei valdžiai bus taip pat sunku, kaip ir buvo mums

R. Karbauskis tikina, kad apie konkrečias pozicijas opozicijoje diskutuota dar nebuvo.

„Šis būsimas Seimas tam tikra prasme yra veidrodinis vaizdas buvusio Seimo. Jūs matėte, kaip mums buvo sunku, todėl taip pat bus sunku ir dabartinei valdžiai, nes proporcijos yra tokios pačios“, – pažymi R. Karbauskis.

Vertindamas per kadenciją „valstiečiams“ klijuotas etiketes dėl draudimų, R. Karbauskis tvirtina, kad tai tebuvo klišės.

„Išvardykite tris draudimus, kuriuos priėmėme. Aš žinau, kad neišvardintų, nes iš esmės tai buvo mums klijuojamos klišės“, – sako jis.

„Seime turėjome gana nestabilią situaciją, nes mus išdavė žmogus, kuris turėjo būti jungiančiu faktoriumi – Seimo pirmininku, kuris iš valstiečio patapo liberalu. Mums labai stipriai trūko žmonių skaičiaus ir palaikymo. Tikiuosi, kad dabar žiūrint į sąrašą, kuris pateko į Seimą, jis mažėti neturėtų“, – pažymi R. Karbauskis.

R. Karbauskis tikina, kad esantys gandai apie tarp jo ir premjero Sauliaus Skvernelio tvyrančią įtampą yra melas. Partijos pirmininkas pabrėžia, kad jo ir premjero santykiai yra puikūs.

„Yra žinių neva pas mus frakcijoje tarp premjero ir manęs yra kažkokios įtampos. Galiu pasakyti, kad per tuos ketverius metus buvo melas, kad mes turime problemų bendraudami tarpusavyje ir dabar tai yra melas. Jokių problemų nėra“, – akcentuoja R. Karbauskis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijoje 32 politikai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijoje Seime dirbs 32 politikai. Daugiamandatėje apygardoje buvo išrinkti Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Aurelijus Veryga, Agnė Širinskienė, Tomas Tomilinas, Rima Baškienė, Aušrinė Norkienė, Linas Kukuraitis, Kęstutis Mažeika, Valius Ąžuolas, Algirdas Stončaitis, Eugenijus Jovaiša, Giedrius Surplys, Dainius Gaižauskas, Lukas Savickas ir Rūta Miliūtė.

Kadangi T. Tomilinas, R. Baškienė, K. Mažeika, V. Ąžuolas ir G. Surplys laimėjo vienmandatėse apygardose, į Seimą pagal sąrašą atitinkamai patenka Jonas Jarutis, Rimantė Šalaševičiūtė, Laima Mogenienė, Robertas Šarknickas ir Dainius Kepenis. Vienmandatėse pergalę iškovojo šie „valstiečiai“: Ligita Girskienė, Stasys Tumėnas, Deividas Labanavičius, Guoda Burokienė, Antanas Vinkus, Laima Nagienė, Arvydas Nekrošius, Algimantas Dumbrava, Gintautas Kindurys, Juozas Varžgalys ir Zenonas Streikus.

Pripažino pralaimėjimą

R. Karbauskis sekmadienį pripažino „valstiečių“ pralaimėjimą Seimo rinkimuose ir pasveikino Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD) su pergale.

„Sveikinu konservatorius su pergale“, – žurnalistams sekmadienį vakare sakė R. Karbauskis.

Pirmadienio rytą „valstiečių“ lyderis pasidalijo padėkos žinute socialiniame tinkle, čia jis teigė, kad Lietuvoje valdantiesiems sunku būti perrinktiems dar vienai kadencijai.

„Dėkoju visiems, kurie atėjote į rinkimus ir balsavote už mus. Retai kada valdančioji partija rinkimuose surenka tiek daug balsų. Šie rinkimai – mums ženklas, kad mūsų darbai buvo naudingi ir teisingi. Jūsų balsai to įrodymas“, – rašo R. Karbauskis.

Populiariausi

Snygis Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.27 09:33

COVID-19 Lietuvoje: koronavirusas ir toliau plinta šeimose, darželiuose bei pramonės įmonėse vienas mirusysis priklausė 30–39 metų amžiaus grupei; atnaujinta 11.09

7
Valdas Rakutis

Lietuvoje

2021.01.27 14:05

Konservatoriai ginasi Rakučio žodžių apie Holokaustą – pritrūko adekvatumo, tai asmeninė nuomonė Zingeris pasitraukė iš Rakučio vadovaujamos komisijos; atnaujinta 16.52

13