Lietuvoje

2020.10.26 09:21

Šimonytė apie valdžios postus: nė viena vieta kol kas niekam nerezervuota

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.10.26 09:21

Rinkimus laimėję konservatoriai apie būsimą savo valdžią kol kas kalba aptakiai. Išaušus rytui po rinkimų, sąrašo lyderė, kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė per konferenciją rinkimų rezultatams pristatyti neatskleidė, kokių postų norėtų savo partijos nariams, bet patikino, kad turėtų kandidatus į visas vadovaujamas pozicijas.

2020 metų Seimo rinkimus laimėjo ir formuos valdančiąją koaliciją Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). TS-LKD Seimo rinkimuose pelnė 50 mandatų.

Šimonytė apie valdžios dalybas: mandagus pasakymas yra toks – nė viena vieta niekam nėra rezervuota

„Kaip buvo pranešta prieš keletą valandų, trys partijos sutarė pradėti diskusijas dėl koalicijos. Šiandien kol kas dar nieko negalėsime pasakyti, nes derybos yra derybos. Į daugelį klausimų šiandien dar bus sunku atsakyti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ir ji, ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis dėkojo rinkėjams už palaikymą.

„Tikimės, kad lūkesčius pateisinsime“, – sakė G. Landsbergis.

Partijos vadovas nepasakė, kokių lūkesčių jis pats turi dėl galimo posto.

„Konkrečių diskusijų dar nesame turėję. Kur reikės, aš ten ir dirbsiu“, – apie savo galimas pozicijas sakė G. Landsbergis.

Anot jo, kol kas rinkimų aritmetika leidžia bendradarbiauti su dviem partijomis kuriant koaliciją, bet neatmetė galimybės, kad partnerių gali būti daugiau.

G. Landsbergis tiesiai neatsakė į klausimą, ar Liberalų sąjūdžio, kuris galimai taps koalicijos partneriu, vadovė galėtų užimti Seimo pirmininko postą.

Pasak I. Šimonytės, konservatoriai galėtų pristatyti ministrų kandidatūras į visas ministerijas. Tačiau ji pabrėžė, kad konservatoriai paliks galimybę galimiems partneriams pateikti savo kandidatūras.

„Tai būtų mandagus pasakymas, kad nė viena vieta niekam nėra rezervuota“, – sakė sąrašo lyderė.

„Stengiuosi diplomatiškai kalbėti ne todėl, kad rinkimai, bet todėl, kad tai geriau nei niauktis ir pyktis“, – paaiškino I. Šimonytė.

Kandidatė į ministres pirmininkes žadėjo būsianti atvira bendraudama su žiniasklaida, jei taptų premjere.

„Kad ir kaip atrodytų Vyriausybė, jeigu man jai tektų vadovauti, tikrai pažadu tą patį: atvirumą, skaidrumą ir visais atvejais atsakymą į jūsų klausimus, nebent negaliu atsakyti į jūsų klausimą ir tada tai ir pasakysiu, kad dėl kažkokių priežasčių negaliu į tą klausimą atsakyti“, – pridūrė ji.

I. Šimonytė kol kas negalėjo tiksliai pasakyti, kokių veiksmų valdant koronaviruso plitimą imtųsi būsimi valdantieji. Ko konkrečiai imtųsi ji spręstų jau pradėjusi darbą. I. Šimonytė pabrėžė, kad stiprintų pandemiją valdančią komandą.

„Dabartinė Vyriausybė turi atsakomybę pabaigti savo kadenciją. Ir kokioje situacijoje ta kadencija pasibaigs, šiandien, matyt, mums yra labai sunku pasakyti“, – po TS-LKD sėkmingų Seimo rinkimų sakė I. Šimonytė.

I. Šimonytė pabrėžė, kad didelį dėmesį artimiausiu metu reikės skirti Ateities ekonomikos DNR planui, o apie valstybės biudžetą dar per anksti kalbėti.

Pasak jos, ekonomikai skatinti kitų metų biudžete numatytos investicijos gali būti paskirstytos ne iš karto, o vėliau, kai jis būtų tikslinamas.

„Didžiausių klausimų kyla dėl vadinamojo DNR plano, nes ambicija yra padaryti investicijas, kurios turėtų ilgalaikes pasekmes“, – sakė I. Šimonytė.

Ji nurodė, ką reikės padaryti ir ko nebuvo padaryta esamos valdžios.

„Čia jau mes, matyt, turėsime daugiau darbo įvertinti tas investicijas ir ar jos tikrai gali būti jau dabar suplanuotos ateinančių metų biudžete, ar vis dėlto pirmiausia turėtume sulaukti susitarimo dėl Europos vadinamojo gaivinimo fondo, žinoti, kokios sąlygos, kokios lėšos iš tikrųjų Lietuvai yra skiriamos, ir tada skaidriai patikslinti ateinančių metų biudžetą per metus – tai, ko nepadarė dabartinė Vyriausybė šiais metais, ir dėl to man labai gaila“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji sakė, kad nauji valdantieji neskubės atšaukti draudimų, kuriuos įvedė esama valdžia, įskaitant alkoholio prekybos ribojimus, bet vertins, kurie iš jų pasiteisina.

„Nebus tokios revoliucijos, kad staiga susirenka naujas Seimas, nauja dauguma ir lapkričio kažkurią dieną atšaukia visus sprendimus, kuriuos priėmė ankstesnis Seimas“, – mintį išplėtojo Seimo narė.

LRT.lt primena, kad didžiausia frakcija naujajame Seime bus Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), ją sudarys 50 politikų. Pagal sąrašą buvo išrinkti šie politikai: Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Agnė Bilotaitė, Laurynas Kasčiūnas, Arvydas Anušauskas, Paulius Saudargas, Žygimantas Pavilionis, Mykolas Majauskas, Monika Navickienė, Jurgis Razma, Audronius Ažubalis, Dainius Kreivys, Laima Liucija Andrikienė, Jurgita Šiugždinienė, Vytautas Juozapaitis, Vytautas Kernagis, Gintarė Skaistė, Paulė Kuzmickienė, Arūnas Valinskas, Matas Maldeikis, Mindaugas Lingė, Kęstutis Masiulis, Emanuelis Zingeris.

Kadangi I. Šimonytė, G. Landsbergis, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, A. Bilotaitė, A. Anušauskas, P. Saudargas, Ž. Pavilionis, M. Navickienė, D. Kreivys, J. Šiugždinienė, V. Juozapaitis, V. Kernagis, G. Skaistė, P. Kuzmickienė ir M. Lingė laimėjo savo vienmandatėse apygardose, į Seimą atitinkamai pagal sąrašą patenka Stasys Šedbaras, Justas Džiugelis, Liuda Pociūnienė, Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Andrius Navickas, Valdas Rakutis, Jurgita Sejonienė, Andrius Kupčinskas, Sergejus Jovaiša, Linas Slušnys, Dalia Asanavičiūtė, Irena Haase, Jonas Gudauskas ir Kristijonas Bartoševičius.

Vienmandatėse pergales iškovojo Aistė Gedvilienė, Antanas Matulas, Kazys Starkevičius, Arvydas Pocius, Andrius Vyšniauskas, Algis Strelčiūnas, Audrius Petrošius, Bronislovas Matelis, Mindaugas Skritulskas, Antanas Čepononis, Justinas Urbanavičius.

Suskaičiavus balsus Utenos apygardoje, paaiškėjo, kad E. Pupinis ir G. Paluckas surinko po vienodą kiekį balsų. VRK nurodė, kad iš pradžių balsai bus perskaičiuoti, o jiems nepasikeitus, vietą Seime vienmandatėje apygardoje dėl pergalės pirmajame rinkimų ture iškovotų E. Pupinis.

Populiariausi

Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 06:52

Pamatykite: kaip atrodo rytas sostinėje po snygio krituliai tęsis – smarkus snygis kels pūgas, kelininkai įspėja vairuotojus

59
Koronavirusas Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.26 11:15

COVID-19 Lietuvoje: NVSC specialistai bando užkirsti židinių plitimą Vilniaus nakvynės namuose ir Grigiškių slaugos ligoninėje per parą – 686 nauji atvejai, paskiepytų žmonių – 36, antra doze – 0; atnaujinta 11.16

8
Olga Vėbrienė

Lietuvoje

2021.01.25 14:21

Aplinkos apsaugos departamento direktorei Vėbrienei suteiktas pranešėjo statusas Aplinkos ministerijos komentaras; atnaujinta 16.22

Sniegas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.26 10:06

Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus ugniagesiai šalina virtusius medžius, elektros neturi 20-25 tūkst. namų ūkių; atnaujinta 12.04

24
Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.01.25 13:27

Sveikatos apsaugos ministras – apie scenarijus, kaip būtų atnaujinamas kontaktinis mokyklų darbas planuojama, kad mokytojai skiepų sulauks vasario antrąją pusę