Lietuvoje

2016.01.27 17:22

Prezidentė: teismo procesas dėl Sausio 13-osios – pavėluotas

BNS2016.01.27 17:22

Teismo procesas Sausio 13-osios byloje vyksta pavėluotai, trečiadienį pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vilniaus apygardos teismui surengus pirmąjį posėdį.

„Aš manau, kad mes labai vėluojame ir būtent todėl tiek daug aplipo ir istorijų, ir nepasitenkinimo, ir kaltinimų“, – žurnalistams Rimėnų kaime sakė šalies vadovė.

„Tikrai turėjome tai daryti daug anksčiau, bet labai gerai, kad iš principo tai yra, kad tai vyksta ir, galų gale, teisingumas bus“, – pridūrė prezidentė.

Ji nesiėmė išsamiau vertinti proceso, sakydama, kad nenori daryti spaudimo teismui.

Prezidentės pasisakymo įrašą žiniasklaidai išplatino prezidentės spaudos tarnyba.

Sausio 13-osios byla savo apimtimi ir kaltinamųjų skaičiumi yra viena didžiausių baudžiamųjų bylų nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. Nukentėjusiųjų šioje byloje – beveik 500, liudytojų – apie tūkstantis. Bylą sudaro 709 tomai, iš jų vien kaltinamasis aktas – 13 tomų. Kaltinimai karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui šioje byloje pateikti daugiau nei 60-iai asmenų.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.