Lietuvoje

2020.10.26 00:01

Drama tarp Palucko ir Pupinio: VRK patvirtino, kad nugalėtojo dar nėra, pirmadienį perskaičiuos balsus

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.10.26 00:01

Utenos apygardoje suskaičiavus visus balsus paaiškėjo, kad socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas ir konservatorių atstovas Edmundas Pupinis surinko po lygiai balsų. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovės Aistės Žilinskienės teigimu, iš pradžių bus perskaičiuoti balsai, o jiems nepasikeitus, vietą Seime vienmandatėje apygardoje dėl pergalės pirmajame rinkimų ture iškovotų E. Pupinis. 

Antrajame rinkimų ture Utenos apygardoje konservatorių atstovas E. Pupinis ir socialdemokratų lyderis G. Paluckas surinko po lygiai balsų – 49,04 proc.

VRK atstovės teigimu, siekiant nustatyti nugalėtoją, bus perskaičiuoti balsai.

Laura Matjošaitytė apie beprecedentį atvejį Utenoje: tai įrodymas, kad kiekvieno mūsų balsas yra svarbus

„Pirmiausia apygardoje perskaičiuosime balsus. Iš praktikos galiu pasakyti, kad visada būna vienas kitas biuletenis, kuris pateko ne ten ar negaliojantis pateko prie galiojančių, arba koks pasiklydęs balsas buvo neįskaitytas. Tai kokie 1–3 biuleteniai ir nulems rinkimų rezultatus“, – LRT.lt teigė VRK atstovė.

Jei perskaičiavus balsus bus nustatyta, kad G. Paluckas ir E. Pupinis jų surinko vis tiek po lygiai, rinkimus laimėtų konservatorių atstovas.

„Jei po perskaičiavimo bus po lygiai balsų, įstatymas sako, kad Seimo nariu tampa tas kandidatas, kuris pirmą kartą balsuojant buvo gavęs daugiau balsų. Reiškia tas, kuris gavo daugiau balsų pirmajame turi, o daugiau balsų pirmajame ture gavo E. Pupinis“, – LRT.lt teigė A. Žilinskienė.

Pirmajame rinkimų ture konservatorių atstovas E. Pupinis surinko 29,46 proc. balsų, o LSDP lyderis G. Paluckas liko antroje vietoje su 19,99 proc. balsų.

A. Žilinskienė pažymėjo, kad VRK balsus perskaičiuos pirmadienio rytą. Tada ir paaiškės, kas laimėjo Utenos apygardoje.

VRK atstovė taip pat pažymėjo, kad surinkus vienodą balsų skaičių vienmandatėje apygardoje, vyresnis kandidatas nėra skelbiamas nugalėtojų.