Lietuvoje

2020.10.25 22:27

Veryga: jei toliau norėsime šventes švęsti, koronaviruso atvejų skaičius pasieks 1200 per dieną

atnaujinta 23.44
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.10.25 22:27

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad, jei žmonės nesilaikys rekomendacijų dėl koronaviruso, tai infekcijos atvejų skaičius per dieną gali pasiekti ir 1200.

„Tie skaičiai auga iki 600, po to jie dvigubės – augs iki 1200. Žinoma, augs. Jei neprisėsime ant uodegos ir toliau norėsime šventes švęsti, kaip matosi per televiziją, reportažuose, tai aišku, kad jie augs“, – sekmadienio vakarą žurnalistams sakė A. Veryga.

„Jeigu nesuveiks priemonės, kurios yra, jeigu žmonės jų nesilaikys, jeigu matysime tokius vaizdus, kaip matome Lenkijoje, kai vyksta protestai, susirėmimai su policija, tai augs (koronaviruso atvejų skaičiai – LRT.lt), aišku, auga. Jeigu susiimsime kaip pavasarį, jeigu susitelksime, jeigu pradėsime atsakingai elgtis, skaičiai sustos ir pradės mažėti“, – tvirtino sveikatos apsaugos ministras.

Sekmadienio rytą Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė, kad per praėjusią parą šalyje užfiksuota daugiau negu 400 koronaviruso atvejų, tačiau vėliau patikslino, jog jų buvo 603. Tai yra didžiausias infekcijos atvejų skaičius per dieną Lietuvoje nuo pandemijos pradžios.

A. Veryga tikino, kad šis nesusipratimas įvyko dėl to, kad NVSC dėl žmogiškųjų išteklių trūkumo nespėjo surinkti visų duomenų.

„Labai blogai, kad ryte tą mažesnį skaičių išleido. Čia yra vienintelė blogybė, tiesiog reikėjo gal palaukti ir leisti normaliai viską“, – tikino ministras.

Jis nepritarė viešojoje erdvėje pasigirdusiems spėliojimams, kad koronaviruso statistika galėjo būti pakeista dėl Seimo rinkimų.

„Nereikia čia jokių rinkimų ieškoti“, – tikino A. Veryga ir dar kartą akcentavo, kad šis nesusipratimas susijęs su NVSC veikla.

Sveikatos apsaugos ministras pabrėžė, kad visuotinio karantino skelbti šalyje nebūtina. Anot jo, vietinės kontrolės priemonės yra daug naudingesnės. Jis teigė, kad Vyriausybė pirmadienį gali svarstyti karantino paskelbimo klausimą Vilniuje ir Kaune.

„COVID-19 komitete (svarstys – LRT.lt), o Vyriausybė gali susirinkti į posėdį ir priimti sprendimus dėl karantino tuose miestuose“, – teigė A. Veryga.

Į raudonąją zoną penktadienį įtrauktos Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų, Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.