Lietuvoje

2020.10.25 22:52

Rinkimų rezultatų ir savo lyderystės Paluckas vertinti neskubės: įvertinsime, kai ateis laikas

Ronaldas Galinis, LRT.lt2020.10.25 22:52

Įpusėjus balsų skaičiavimui Seimo rinimų antrajame ture socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas spaudos konferencijoje sakė, kad partija neskubės vertinti savo pasirodymo rinkimuose, taip pat sakė matantis galimybę frakcijai dirbti opozicijoje arba koalicijoje, tačiau su dešiniaisiais bendros ateities pakartojo neįsivaizduojantis.

„Šiandien rinkimai baigiasi, todėl kalbėti apie rinkimus yra visiškai neaktualu. Jau rytoj kalbėsimės su naujos frakcijos nariais, kuriuose komitetuose dirbs, ką darysime su biudžetu, jo deficitu ir panašiais dalykais, kas iš tikrųjų aktualu žmonėms. O savo reikalus išsispręsim per ateinančius mėnes mėnesius ir kitų metų gegužės suvažiavimą“, – spaudos konferencijoje sekmadienio vakarą sakė G. Paluckas.

Pasak jo, su išvadomis, kaip vertinti Seimo rinkimus, skubama nebus, tačiau tarpinius antrojo turo rezultatus jis įvardijo kaip neblogus. Kalbų apie koalicijos formavimą nėra, teigė socialdemokratų lyderis, o tiek darbas daugumoje, tiek opozicijoje esą „yra tokia pat lygiavertė galimybė“. Sulaukus kvietimo jungtis į koaliciją, tai partija svarstytų, teigė jis.

„Kol kas jokių koalicijų nėra, dar niekas nesuskaičiuota iki galo, kai kur apylinkėse balsai skiriasi vienetais ar dešimtimis. Kai bus suskaičiuota, galėsime kalbėti apskritai, kaip toliau judės socialdemokratų frakcija, socialdemokratų partija. Kol kas jokių kvietimų nesame gavę, su niekuo nesame derėjęsi. Dar kartą galiu paneigti – su jokiais dešiniaisiais, ar konservatoriais, ar liberalais, mes nesame apie jokias koalicijas kalbėję“, – sakė LSDP pirmininkas.

Dar prieš rinkimus apie socialdemokratų užkulisinius susitarimus su konservatoriais kalbėjo „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, primintas apie tai G. Paluckas pridūrė, jog „padorūs žmonės visada atsiprašo“.

Sprendimai dėl jo paties vadovavimo partijai taip pat bus kolektyviniai ir priimami ateityje, žurnalistams sakė G. Paluckas.

„Jūs norite, kad aš pasitraukčiau? (...) Aš jau esu atsakęs ne kartą į tuos klausimus. Mes įvertinsime, koks kieno buvo indėlis padarytas. (...) Visą kitą įvertinsime, kai ateis tam laikas – kitų metų gegužės mėnesį“, – kalbėjo socialdemokratų pirmininkas.

Jis taip pat užsiminė, jog šiek tiek geresnių rezultatų tikėjosi Kauno rajone, o pozityviai įvertino Kėdainių rajone iškelto Tomo Bičiūno pasirodymą. Šis įveikė save išsikėlusį Darių Kaminską ir užsitikrino vietą Seime.

Pats G. Paluckas antrajame rinkimų ture vienmandatėje Utenos apygardoje varžosi su konservatoriumi Edmundu Pupiniu, suskaičiavus didžiąją dalį balsų abu kandidatus mažiau kaip procentas balsų.