Lietuvoje

2020.10.25 21:30

Liberalų sąjūdžio lyderė: norėtume centro dešinės koalicijos ir 3 ministerijų

atnaujinta 22.23
Jonas Deveikis, LRT.lt, ELTA2020.10.25 21:30

Izoliacijoje esanti Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čimilytė-Nielsen teigia, kad po rinkimų norėtų matyti centro dešinės koaliciją, o partija yra numačiusi savo atstovus 3 ministerijose: Švietimo mokslo ir sporto, Ekonomikos ir inovacijų bei Aplinkos ministerijoje.

Su visais rinkimų rezultatais galite susipažinti čia.

Atnaujinta 22.48

Pagal naujausius Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenis, kol kas savo apygardose pirmauja 6 Liberalų sąjūdžio kandidatai: Jonas Varkalys (62 proc.), Ričardas Juška (63 proc.), Juozas Baublys (53 proc.), Simonas Gentvilas (52 proc.), Viktorija Čimilytė-Nielsen (55 proc.).

Suskaičiavus visus balsus Raudondvario apygardoje laimėjo Viktoras Pranckietis (51.52 proc.). Jis aplenkė antroje vietoje likusią Lietuvos socialdemokratų partijos atstovę Ramintą Popovienę.

„Manau, kad šiame etape nenorėčiau įvardinti savo ministerijos ar ministrės portfelio. Tačiau partijoje esame kalbėję apie galimus kandidatus. Jas esame įvardyje tris. Švietimo, Ekonomikos ir inovacijų bei Aplinkos ministerijos. Turime į jas ir kandidatus. Tačiau suprantame, kad bet kokia kalba apie koaliciją būtų susijusi su programos įgyvendinimu ir suderinamumu“, – 15min teigė V. Čimilytė-Nielsen.

Partijos lyderė LRT televizijai pažymėjo, kad tikisi, jog po rinkimų bus suformuota centro dešinės koalicija.

„Tikiuosi stiprios centro dešinės koalicijos. Akivaizdu, kad dalyje programinių nuostatų turime sąlyčio taškų su konservatoriais ir Laisvės partija. Jei su laisvės partija sutartume žmogaus teisių klausimu, tai su konservatoriais – švietimo ir kitose srityse“, – pridūrė ji.

Pagrindiniai partijos prioritetai, jei ji bus pakviesta į koaliciją, anot V. Čimilytė-Nielsen, bus atsisakyti draudimų politikos, siekti ekonomikos augimo.

„Mūsų orientacija yra į ekonomikos augimą. Kitas dalykas yra draudimų politikos atšaukimas. Švietimo srityje mes matome poreikį padaryti didžiulius pokyčius. Pavyzdžiui, užtikrinti kokybišką ikimokyklinį ugdymą kuo arčiau gyvenamosios vietos. Taip pat turime įsipareigojimus žmogaus teisių srityje, pradedant nuo partnerysčių, baigiant pagarba žmogaus pasirinkimui, jo laisvėms, orumui“, – pažymėjo politikė.

V. Čimilytė-Nielsen teigė, kad jei reikės derėtis dėl koalicijos, ji tai darys nuotoliniu būdu.

„Nieko baisus nebus jei derybos bus nuotolinės. Tai lengvai galėtų persikelti į internetą. Problemos nebus. Svarbiausia, kokie bus rezultatai“, – interviu 15min sakė V. Čimilytė-Nielsen.

Partijos lyderė šiuo metu yra izoliacijoje dėl kontaktų su užsikrėtusiais koronavirusu asmenimis.

„Per paskutinę savaitę turėjau kontaktą su bent 2 asmenimis, todėl pasitarusi su NVSC specialistėmis priėmiau sprendimą izoliuotis. Kontaktą turėjau tikriausiai ne Seime“, – pridūrė ji.

Po pirmojo rinkimų turo Liberalų sąjūdis iškovojo 6 vietas. Vietas Seime jau užsitikrino partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, dabartiniai Seimo nariai Eugenijus Gentvilas, Simonas Gentvilas, Kęstutis Glaveckas, Virgilijus Alekna bei Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Po antrojo rinkimų turo Liberalų sąjūdis tikisi iškovoti dar 6 vietas.

Antrajame ture vienmandatėse apygardose dėl Seimo mandatų kovoja devyni Liberalų sąjūdžio atstovai: Viktorija Čmilytė-Nielsen Senamiesčio-Žvėryno, Viktoras Pranckietis Raudondvario, Edita Rudelienė Trakų-Vievio, Ričardas Juška Karšuvos, Romualdas Vaitkus Tauragės, Juozas Baublys Dzūkijos, Jonas Varkalys Plungės-Rietavo, Simonas Gentvilas Pajūrio ir Saulius Budinas Danės apygardose.

Su Liberalų sąjūdžiu Seimo rinkimuose dalyvaujantis Eugenijus Gentvilas sako, kad realu, jog partija antrajame rinkimų ture gali iškovoti 7 mandatus.

„Dar 6 mandatai leistų padvigubinti rezultatą, ir tai leistų mums tapti ketvirtąja pagal dydį frakciją Seime, nes neabejotinai aplenktume Darbo partiją ir labai tikėtina, kad aplenktume ir Laisvės partiją. Tačiau matau, kad kai kurie politologai mums prognozuoja 7 mandatus antrame ture, ir tai tikrai realistiška“, – LRT televizijai sekmadienį sakė E. Gentvilas.

„Kiek žinau, pirmuosius rezultatus, jie geri. Žinau apie 6 kandidatus, 2 kol kas pralaimi, bet nestipriai, 4 pirmauja. Žinoma, tai pavienės, pirmosios apylinkės, bet lyginti su pirmuoju rinkimų turu, visur tie rezultatai yra geresni“, – sakė E. Gentvilas.

Patekus į Seimą pirmieji darbai, kurių imsis Liberalų sąjūdis – peržiūrėti 2020 m. šalies biudžetą ir siekti suvaldyti galimą krizę sveikatos apsaugos sistemoje.

„Mūsų pirmasis darbas bus peržiūrėti biudžeto projektą ir įvertinti tikrą finansų situaciją. Iki šiol mes girdėjome daug nuotrupų, daug padrikos informacijos, o dabar tikrai būtų laikas padaryti gerą planą kitiems metams. Ypatingai vertinant, kokia neapibrėžta situacija yra.

Kitas dalykas – galima sveikatos krizė. Užsikrėtimų skaičius auga eksponentiškai ir netrukus gali imti trūkti pačių svarbiausių dalykų. Mūsų sveikatos apsaugos sistema gali patirti dar neregėtą spaudimą. Nesvarbu, kokia koalicija bus, paraleliai turės eiti šie darbai nustumiant į šalį kitus“, – pažymėjo partijos lyderė.

Populiariausi

Filipas Kirkorovas

Lietuvoje

2021.01.19 12:24

Istoriniame posėdyje subsidijas dėl neįvykusių Kirkorovo ir Šufutinskio koncertų vadino „baisia klaida“ atnaujinta 13.10; Skvernelis: CSKA tiesiogiai susijusi su Raudonąja armija – drauskime ir ją?

24
Mokykla; mokiniai

Lietuvoje

2021.01.18 17:10

Sveikatos ekspertai siūlo svarstyti galimybę nuo COVID-19 skiepyti ir vyresnius mokinius išvardijo, kas pirmiausia grįžtų į mokyklas; atnaujinta 17.52