Lietuvoje

2020.10.25 21:17

Karbauskis pripažino LVŽS pralaimėjimą Seimo rinkimuose: sveikinu konservatorius su pergale

atnaujinta 00.22
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.10.25 21:17

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pripažino „valstiečių“ pralaimėjimą Seimo rinkimuose ir pasveikino Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD) su pergale.

Sekmadienio vakarą LVŽS atstovai laukti rinkimų rezultatų susirinko Vilniuje, įmonės „Agrokoncernas“ biure, Konstitucijos prospekte. Be R. Karbauskio ir premjero Sauliaus Skvernelio, į rinkimų štabą taip pat atvyko europarlamentaras Bronis Ropė, Seimo narė Agnė Širinskienė, buvęs premjero patarėjas, dabartinis Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas, Seimo narys Jonas Jarutis, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, parlamentaras Valius Ąžuolas ir kiti.

Pripažino pralaimėjimą

„Sveikinu konservatorius su pergale“, – žurnalistams sekmadienį vakare sakė R. Karbauskis.

Jis, paklaustas, ar paskambins TS-LKD pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui ir pasveikins su pergale, teigė sveikinimą perduodantis per žiniasklaidą.

LVŽS lyderis R. Karbauskis tvirtino rinkimų rezultatus vertinantis „normaliai“, paklaustas, ar pripažįsta pralaimėjimą, jis atsakė teigiamai.

„Tikrai taip, mes neturime iniciatyvos formuoti valdančiąją daugumą“, – tikino LVŽS pirmininkas.

R. Karbauskis teigė skambinęs socdemų lyderiui Gintautui Paluckui, kuris Utenos vienmandatėje rinkimų apygardoje surinko tiek pat balsų kaip ir konkurentas, konservatorius Edmundas Pupinis. „Valstiečių“ lyderio manymu, šioje apygardoje balsai bus perskaičiuojami.

Kalbėdamas apie Seimo rinkimų rezultatą po antrojo turo jis teigė, kad Kaunas akivaizdžiai palaikė konservatorius, tačiau centro kairės ir centro dešinės politinių partijų atstovai iškovojo maždaug po vienodą kiekį vietų Seime.

Naujai koalicijai gali būti labai sunku?

R. Karbauskis tikino manantis, kad dešiniųjų derybos dėl koalicijos nebus lengvos, kadangi jų preliminari koalicija gali turėti trapią daugumą parlamente.

„Be abejonių, jiems bus labai sunku. Jūs patys žinote, kaip mes dirbome, kad į tualetą iš salės žmogus negali išeiti. Tai, jeigu taip jiems reikės dirbti ketverius metus, tai tikrai bus sunku“, – teigė LVŽS lyderis.

Jis teigė manantis, kad „valstiečių“ Vyriausybė kitai valdančiajai koalicijai palieka tvirtą nuveiktų darbų pagrindą.

„Mes sąžiningai atlikome savo darbą. Jei bus suformuota kita koalicija, tai mes pagrindus paliekame tikrai gerus, nes ekonominė situacija yra geriausia Europos Sąjungoje, jeigu lygintume visas šalis. Jeigu kalbėtume apie koronavirusą, tai tikrai padėtis dar dabar yra tokia, kad, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis, tai tikrai mes dar negalime labai ja skųstis, – mirusiųjų [nuo koronaviruso] mes turime dar labai mažai. Tikėkimės, kad tas skaičius neaugs taip sparčiai kaip kitose šalyse“, – kalbėjo politikas.

Nemato pagrindo pasitikrinti pasitikėjimo partijoje

„Mes suprantame, jeigu mums nebereikės to vežimo vežti, kurį mes vežėme, tai visų gyvenimas daug palengvės“, – liūdnai apie LVŽS pasirodymą rinkimuose kalbėjo R. Karbauskis.

Vis dėlto, politiko manymu, partija rinkimuose, atsižvelgiant į tai, jog, pasak R. Karbauskio, turėjo atlaikyti propagandines atakas, pasirodė gerai.

„Kalbant apie mūsų frakciją, tai nelabai kas tikėjosi, kad tiek surinkę turėsime“, – aiškino R. Karbauskis.

Jis pripažino, kad „valstiečiai“ per kadenciją padarė klaidų, tačiau kokias, politikas konkrečiai neįvardijo.

„Nėra įmanoma nepadaryti klaidų. Jeigu pradėtumėme pelenais galvą barstytis, tai nelabai galėčiau iš karto pasakyti, dėl ko reikėtų man ar partijai pelenais galvą barstytis. Nebuvo kažkokių dalykų kaip ankstesnės Vyriausybės, nebuvo kažkokių korupcinių skandalų. Pusę metų visi kalbėjo apie „keliuką“, kuris tarnauja tūkstančiams Lietuvos žmonių, o ne vienam žmogui“, – dėstė LVŽS lyderis.

„Valstiečių“ pirmininkas R. Karbauskis neslėpė kol kas nematantis pagrindo pasitikrinti pasitikėjimo partijoje.

„Dėl ko? Aš kol kas girdžiu, kad visi sako, kad labai gerai pasirodėme. Jeigu pasikeis tas, tai tikrinsimės“, – kalbėjo jis.

Pasak R. Karbauskio, jei LVŽS taps opozicine jėga Seime, ji bus konstruktyvi, turės šešėlinį ministų kabinetą, sudarinės šešėlinius biudžeto projektus.

Iš pradžių neskubėjo vertinti rezultatų

LVŽS lyderis R. Karbauskis, pasirodžius pirmiesiems parlamento rinkimų rezultatams, visų pirma, dėkojo rinkėjams už aktyvumą. Jis džiaugėsi, kad žmonės neišsigando koronaviruso pandemijos ir buvo aktyvesni negu 2016 m. rinkimuose.

„Kaip viskas bus, paaiškės po poros valandų. Dabar nieko negaliu pasakyti, nes ateina rezultatai iš mažų apygardų. Kai ateis rezultatai iš miestų, matysime“, – pirmųjų rinkimų rezultatų neskubėjo vertinti R. Karbauskis.

Premjeras S. Skvernelis, paklaustas, apie nuotaikas po pirmųjų Seimo rinkimų antrojo turo rezultatų, teigė norintis pasveikinti visus su krepšinio klubo „Žalgiris“ pergale.

Išgirdęs klausimą apie vienmandatę apygardą, kurioje kandidatuoja į Seimą, jis sakė, kad tikisi „realių rezultatų“.

„Turbūt sudėtinga „valstiečių“ atstovui Vilniuje laimėti, bet rezultatai parodys“, – teigė premjeras.

S. Skvernelis, kalbėdamas apie Seimo rinkimų rezultatus, ragino palaukti dar kelias valandas.

Palaukti ragino ir LVŽS lyderis R. Karbauskis.

„Dar nesimato Kauno, labai norėtųsi Kauno rezultatų“, – teigė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ pirmininkas teigė, kad LVŽS šią savaitę su jokiomis kitomis politinėmis partijoms nesiderėjo dėl galimos koalicijos po rinkimų.

LVŽS lyderiai tikino, kad, jei jie ir turėtų galimybę po rinkimų formuoti koaliciją, tai tuo užsiimtų dieną, o ne rinkimų naktį.

„Tikrai ne. Mes naktimis sprendimų nepriiminėjame“, – tikino R. Karbauskis.

„Naktimis sprendimai buvo priiminėjami prieš 10 metų. Jeigu taip pat bus, tai pakartos tai šią naktį“, – pridūrė S. Skvernelis.

A. Veryga, vienmandatėje apygardoje dėl vietos Seime kovojantis su konservatore Gintare Skaiste, teigė matantis, kad atsilieka, tačiau pralaimėjimo dar nepripažįsta.

„Jeigu visas Kaunas mėlynuoja, tai labai mažai tikėtina, kad aš būčiau kažkuo išskirtinis“, – teigė „valstietis“.

Populiariausi

Sniegas ir pūgos Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.25 10:52

Sniego bus iki soties: pūgos kilti pradės jau antradienio naktį, o dalyje Lietuvos regionų pusnys gali siekti kelius intensyvus snygis truks mažiausiai pusantros paros; atnaujinta 13.04

12
Agnė Bilotaitė

Lietuvoje

2021.01.25 13:07

Ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei pratęsti karantiną dar mėnesiui Dulkys spėja, kad balandžio 1 d. karantinas galėtų baigtis; atnaujinta 14.28

6
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.01.25 09:33

541 COVID-19 atvejis: židiniai fiksuojami įmonėse, tęsiasi protrūkis Klaipėdos vaikų globos namuose mirė 15 žmonių, o pasveiko – 133, atnaujinta 10.03

6