Naujienų srautas

Lietuvoje2012.06.19 10:31

A. Kubilius: informacijos apie VAE kiekis yra milžiniškas, bet tam galbūt reikia specialių žinių

LRT.lt, LRT RADIJAS 2012.06.19 10:31

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, kalbėdamas apie naujos atominės elektrinės įstatymus, sako, kad informacijos apie šį projektą pateikiama labai daug, tačiau norint ją suprasti gali reikėti specialių žinių ir laiko.

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, kalbėdamas apie naujos atominės elektrinės įstatymus, sako, kad informacijos apie šį projektą pateikiama labai daug, tačiau norint ją suprasti gali reikėti specialių žinių ir laiko.

„Būdamas Lietuvos politikoje pastaruosius 22 metus, nesu matęs tiek daug informacijos, kuri būtų pateikta įgyvendinant kokį nors projektą. Tą mato ir tie ekspertai, kurie rimtai dirba su tokių projektų informacija. Galiu priminti, kad neseniai pasirodęs gerbiamo Mačiulio, „Swedbanko“ vyriausiojo ekonomisto, straipsnis kaip tik sako, kad informacijos kiekis yra milžiniškas. Galbūt problema yra ta, kad norint ją suprasti, reikia turėti galbūt specialių žinių ir nuosekliai skirti tam laiko, kad susipažintum su visa informacija. Priekaištauti, kad kažkokios informacijos trūksta, būtų nevisiškai objektyvu ir sąžininga.

Antras dalykas, reikia suprasti, kad tekstai rengiami tarptautinių konsultantų, geriausių pasaulio kompanijų. Jie remiasi visame pasaulyje pripažįstama vadinamąją Britų teise ar Londono teise. Išimti iš konteksto vieną kokį nors sakinį ir remiantis juo bandyti daryti kažkokius priekaištus yra neatsakinga“, – Lietuvos radijui sakė Premjeras.

ELTA primena, jog skaičiuojama, kad VAE projekto vertė siekia 17 mlrd. litų. Lietuvos dalis sudarys apie 6 mlrd. litų. Planuojama, kad jėgainės statybos prasidės 2015 metais, o veikti elektrinė pradės 2020–2021 metais.

Skelbta, jog elektrinėje vykdomos gamybos sąnaudos sudarys po 7–10 centų už kilovatvalandę, bet dar 10–15 centų už kilovatvalandę kainuos paskolų statyboms aptarnavimas. Paskola visiškai turėtų būti grąžinta iki 2038–2040 metų.

Gruodį iš atominės elektrinės projekto pasitraukus Lenkijai, joje toliau dalyvauja Lietuva, Latvija, Estija ir strateginis investuotojas – Japonijos „Hitachi“.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi